Najvýkonnejšími počítačmi spoločnosti Dell sú počítače Dell Precision. Ponúkajú nekompromisný výkon v robustnej skrini, ktorá zaisťuje dostatočné prúdenie vzduchu a chladenie vnútorných komponentov. Vďaka výkonným zdrojom a mnohým slotom na základnej doske môžete počítač ľahko rozširovať a upgradovať bez nutnosti kupovať celý novší počítač. Primárne sú tieto stroje určené na práce v CAD prostredí a úpravu multimédií. Pre lepší prehľad sme pre vás natočili krátke video o porovnaní radov Dell OptiPlex a Dell Precision,, ktoré môžete spoločne s ďalšími videami nájsť na našom youtube kanáli. Na rovnakú tému sme spracovali tiež informačný článok.
Ak potrebujete vysoký výkon a zároveň spoľahlivosť, sú pre vás počítače Dell Precision vhodným riešením. V závislosti na modelovom rade je možné osadiť až dvomi šesťjadrovými procesormi Intel Xeon Hexa, podporujú až 192 GB operačnej pamäte RAM, zvládnu napájať aj najvýkonnejšie grafické karty a vďaka možnosti pripojenia SAS diskov ich môžete využiť aj ako serverové počítače. Dodávané sú s profesionálnými grafickými kartami nVidia Quadro či AMD FirePro, ktoré sa od bežných kariet v mnohom líšia, ako sa môžete dočítať v našom článku. Aj vďaka nim sú stroje Dell Precision vhodné pre prácu v grafických programoch a s komplexnými 3D projektmi. Stroje navyše spĺňajú certifikáciu ISV, ktorá zabezpečuje kompatibilitu medzi hardvérom a profesionálnym grafickým softvérom.
Ak vás zaujíma výkonné riešenie s procesormi Intel Core i5, pozrite sa na najnovší rad kancelárskych počítačov Dell OptiPlex, do ktorých možno vo variante tower tiež doplniť grafickú kartu. Avšak jednou z výhod procesorov radu Intel Core aj sú dostatočne výkonné a v procesore integrované grafické čipy. Kupovať teda procesor s integrovaným grafickým čipom, ktorý za prítomnosti grafickej karty nevyužijeme, sa zdá byť zbytočným plytvaním, a voľba Intel Xeon je určite na mieste. Novšie systémy už automaticky prepínajú využívanie integrovanej grafiky a karty podľa momentálneho zaťaženia.
V súčasnej dobe patria medzi najzaujímavejšie repasované Precision nasledujúce produktové rady:
Vo výpise produktov novo nevidíte iba základnú konfiguráciu, ale aj všetky jej verzie s rozšírením operačnej pamäte a pevného disku. Namiesto jedného PC s 8 GB RAM a 256 GB SSD (PCDELS5060008) tak napríklad vidíte kombinácie so 16 GB RAM a 256 GB SSD (PCDELS5060008-V01), 8 GB RAM a 480 GB SSD (PCDELS5060008).
Celý článok
Počítače a notebooky značky Dell sú obľúbené vo firemnej sfére, kde používatelia aj správcovia ťažia z ich spoľahlivosti a úrovne zabezpečenia. Vďaka vysokej kvalite je technika Dell vhodná aj na repasovanie, pretože koniec leasingu v korporácii ani zďaleka neznamená koniec jej životnosti. Pozrime sa, ktoré modely repasovaných počítačov a notebookov Dell preferovali naši zákazníci v roku 2024.
Celý článok
Kazí vám plány dodávatelia, ktorí si ku koncu roka predlžujú sviatky, zatvárajú sklady, robia inventúry a pod.? Toho sa s nami obávať nemusíte. Sme tu pre vás každý všedný deň, a to aj v období Vianoc. Pokiaľ budete potrebovať s niečím poradiť napríklad 27.12., pokojne nám zavolajte, budeme tu pre vás klasicky až do 16:30.
Celý článok
Chcete darovať svojim blízkym to najlepšie, ale pritom neprekročiť naplánovaný rozpočet? To je múdre. S našimi repasovanými notebookmi Dell to môžete dosiahnuť. Všetky ponúkané notebooky sú v top kvalite, takže nielen spoľahlivo fungujú, ale aj perfektne vyzerajú. Za darček z Technimaxu sa hanbiť nebudete.
Celý článok
U 11. generácie mobilných procesorov Intel Core sa stretávame s novým označením, ktoré končí na G7, napríklad Intel Core i5-1145G7. Prečo Intel vytvoril toto nové označenie, ktoré ruší zaužívané pravidlá? Je to kvôli podstatnej zmene integrovaného grafického čipu (GPU), keď procesory G7 generácie Tiger Lake (11. gen) obsahujú Intel Iris Xe grafiku.
Celý článok
Aké sú rozdiely medzi SSD M.2 s rozhraním SATA a NVMe a ako ich od seba rozoznať? Zatiaľ čo M.2 SATA SSD využíva rozhranie SATA s rýchlosťou 550 MB/s, tak M.2 NVMe SSD komunikuje cez rozhranie PCIe a dosahuje násobne vyššie rýchlosti od 1500 MB/s až po 7000 MB/s a viac. Rozoznať ich možno podľa kľúčovacích zárezov na konektore, kde NVMe má 1 zárez, zatiaľ čo SATA má 2 zárezy.
Celý článok