Blog

Novinky, recenzie, produktové tipy...

Ako na automatické vypnutie počítača

Poradňa | 21.7.2022 | Ondřej Nawrat
Cez vyhľadávanie vo Windows (Win+S) spustite Plánovač úloh. V hlavnej ponuke zvoľte Akcia → Vytvoriť úlohu. Ľubovoľne si ju pomenujte a v záložke Aktivačná udalosť vytvorte novú udalosť, kde si môžete nastaviť dátum a čas, vrátane pravidelného opakovania. Na záložke Akcie potom vytvorte novú akciu, kde stačí do poľa Program či skript napísať príkaz »shutdown« a do poľa Pridať argumenty »/s«. Všetko potvrdíte a je to, máte naplánované automatické vypínanie PC.
celý článok

Ako zrýchliť Windows 10 vypnutím vizuálnych efektov

Prejdite do vyhľadávania (Win+S) a začnite písať »Upraviť vzhľad« až budete mať k dispozícii položku »Upraviť vzhľad a výkon systému Windows«. Tú vyberte a hneď budete mať k dispozícii dialógové okno. V ňom na záložke »Vizuálne efekty« môžete zvoliť položku »Optimalizovať pre výkon«, čím sa všetky vizuálne efekty deaktivujú.
celý článok

Ako vypnúť heslo vo Windows 10

Poradňa | 20.11.2020 | Jakub Seidl
Spustite vyhľadávanie (Win+S), zadajte »netplwiz« a vyberte »Spustiť ako správca«. V okne s užívateľskými účtami odškrtnite políčko »Pred použitím počítača musia užívatelia zadať užívateľské meno a heslo« a kliknite na tlačidlo použiť. Potom zadáte meno a heslo a je hotovo.
celý článok