Užívateľ: Neprihlásený
Kategórie produktov
Produktové rady
Hlavní strana / Likvidácia odpadu
Likvidace obalů – Technimax

Likvidácia obalov

Plníme zákonnú povinnosť

Naša spoločnosť je pod číslom EK-R00030157 zapojená do systému EKOKOM, čím plní svoju povinnosť podľa zákona č.477 / 2001Sb o spätnom odbere a využití obalov.
Týmto prispievame prostredníctvom poplatkov na činnosť systému pre recykláciu obalového materiálu.

Za obaly nami uvedené na trh hradíme poplatky podľa aktuálneho sadzobníka. Poplatky sú zahrnuté už v cene tovaru a našich zákazníkov nezaťažujú. Všetky ceny uvedené v cenníkoch, e-shopu a letákoch sú konečné ao uvedený poplatok je už nenavyšujeme. Tento princíp je súčasťou Fair-play stratégie, ktorú naša spoločnosť ctí.

V tomto smere sme prešli kontrolným auditom, ktorého výsledky preukázali riadne plnenie povinností daných zákonom.

Nájde sa ale mnoho dovozcov repasované techniky, hlavne tých menších, ktorí svoj tovar expedujú v nových obaloch a poplatky nehradí. Ak si nie ste istí, môžete si partnera jednoducho preveriť vo verejnej databázi. Chýba váš partner v zozname? Je nespoľahlivý? Okráda recyklačný systém? Bude okrádať vás? To sú otázky, ktoré by ste si mali klásť vždy, keď chcete s niekým spolupracovať.

Viac informácií môžete získať na stránkach sytému Ekokom.

Obaly v praxi

V reálnej prevádzke používame nový obalový materiál a pre vzniknutý odpad z nepoužitých obalov máme zavedené triediace nádoby, ktoré sú zvážané externou firmou, a obsah odovzdávame recyklácia.

Berieme ekológiu vážne!

Tento web používa súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.