Refurbished projektory

Danému výberu nezodpovedá žiadný produkt.

Skúste si vybrať v katalógu.

Zabezpečiť pre vás tú správnu repasovanú techniku vo vysokej kvalite A+ a dostatočnom množstve je veľmi ťažká úloha. Na nákupe tovaru pre vás robím každý deň, a práve preto, že máme nasadenú latku kvality tak vysoko, sa teraz stalo, že je táto kategória produktov dočasne nedostupná.

Ak si nevyberiete, kontaktujte našu infolinku na čísle +421 901 777 277 alebo [email protected], ďakujeme.

Žiadne produkty

Dátové projektory sú moderným a efektívnym spôsobom prezentácie multimediálneho obsahu. Či už prezentujeme pre malú skupinu klientov, alebo v zaplnenej konferenčnej sále, kvalitný projektor sa stane súčasťou našej prezentácie a bude mať vplyv na to, aký názor si na nás poslucháči urobia. Pri výbere projektora je dobré orientovať sa v nižšie uvedených parametroch.

Svetelný výkon, čiže svietivosť, sa uvádza v ANSI lúmenoch a určuje jas a kvalitu obrazu. Vyššia svietivosť je teda lepšia, a to zvlášť v prípade, keď si nie sme istí intenzitou okolitého osvetlenia. Čím viac je v miestnosti svetla, tým väčšia svietivosť je potrebná pre dosiahnutie jasného a dobre viditeľného obrazu. Dôležitá je tiež vzdialenosť od projekčnej plochy a jej veľkosť. Na vhodne umiestnenom projekčnom plátne bude obraz určite lepší, než napríklad na obyčajnej stene. Čím je projekčná plocha od projektora ďalej, tým vyššia svietivosť je potrebná.

Rozlíšenie projektora je najlepšie vybrať podľa rozlíšenia zdroja signálu, ktorý k nemu budeme pripájať. Inteligentné konverzné mechanizmy si síce odlišné rozlíšenie prevedú, avšak v niektorých prípadoch môže dôjsť k zníženiu kvality obrazu.

Kontrast sa uvádza ako pomer jasov najsvetlejšieho a najtmavšieho bodu. Keď je kontrast napríklad 1000:1, znamená to, že najsvetlejšia biela, ktorú projektor dokáže zobraziť, je 1000x jasnejšia ako najtmavšia čierna.

Životnosť lampy nám oznámi približný počet hodín, počas ktorých dokáže lampa svietiť. Tento parameter je však dôležité uvádzať v spojitosti so svietivosťou, ktorá s postupným opotrebením klesá. Opotrebovanú a vysvietenú lampu však možno vo väčšine projektorov vymeniť za novú bez toho, aby sme museli investovať do kúpy celého nového projektora.

Funkčná výbava projektorov sa u výrobcov a jednotlivých modelov môže líšiť, preto je dobré vedieť, ktoré funkcie budeme pre účely našej prezentácie nevyhnutne potrebovať, a ktoré naopak nevyužijeme, a teda si za ne nemusíme priplácať. Medzi najbežnejšie funkcie patrí napríklad automatické nastavenie parametrov obrazu, zoom, korekcia lichobežníkového skreslenia a mnohé ďalšie.

Výstupný hluk pre nás môže a nemusí byť zaujímavým parametrom. Ak projektor používame v hlučnom prostredí a premietame len prezentácie bez hudby či zvukových efektov, nemusíme si s výstupným hlukom robiť starosti. Ak však prezentujeme pre menšiu skupinu ľudí, projektor leží na stole pred nami a my u prezentácie rozprávame, je dobré vybrať prístroj s nižšou hlučnosťou, ktorý nás počas príhovoru nebude rušiť.

Hmotnosť a veľkosť projektora hodnotíme opäť podľa toho, na aké účely ho chceme využívať. Ak vieme, že s ním budeme často cestovať, porozhliadneme sa iste po modeloch menších a ľahších.