Kancelársky počítač s novými možnosťami - Dell OptiPlex 7040

Kancelársky počítač s novými možnosťami - Dell OptiPlex 7040

Po troch generáciách vizuálne zhodných počítačov prichádza model Dell OptiPlex 7040 v novom dizajne s upravenou konštrukciou skrine. K dôležitému vývoju došlo aj u komponentov, ktoré poskytujú pokročilejšie technológie a vyššie rýchlosti. Poďme sa na nový model podrobnejšie pozrieť a zistiť, čo nám môže ponúknuť.

Dell OptiPlex 7040

Zmena v dizajne je zrejmá na prvý pohľad

Nová konštrukcia a dizajn

Vizuálne a konštrukčné rozdiely oproti predchádzajúcim generáciám spoznáme na prvý pohľad. V SFF prevedení sa Dell OptiPlex 7040 ešte trošku zmenšil a je kompaktným stolným počítačom, ktorý dobre zapadne do každej kancelárie. Žiadne zbytočne extravagantné prvky na skrini nenájdeme, a okrem šedého obdĺžnika s logom je celý stroj matne čierny.

Dell OptiPlex 7040

Vľavo recenzovaný model OptiPlex 7040, vpravo predchádzajúcej generácie OptiPlex 7020

Miesto šedej mriežky, ktorá sa ľahko lámala, máme teraz čierne mriežkami, ktoré je orámované a zdá sa byť odolnejším, čo je hlavne pre nás dobrá správa. Ani starší mriežka sa nezničí pri bežnom používaní, ale pri preprave počítačov na paletách to býva problém a polámané mriežky potom musíme meniť, čo sú zbytočné náklady navyše. U tohto modelu podobné problémy neočakávame. Čelný panel ponúka ešte jeden príjemný detail – logo Dell možno po odklopení panelu pootočiť o 45°, takže či už budete mať stroj postavený či položený, logo môžete mať správne orientované.

Dell OptiPlex 7040

Počítač je pripravený pre vertikálne aj horizontálne použitie

Nové aj pôvodné konektory

Konektivita počítače v prevedení SFF je na dobrej úrovni a mnohé iste poteší prítomnosť HDMI portu, ktorý ešte v predchádzajúcej generácii chýbal. Ďalej na zadnej strane nájdeme 2× DisplayPort, COM, 2× PS2, 6× USB a sieťový konektor RJ-45. To je veľa príjemná kombinácia, pribúdajú nám totiž nové porty, pozri HDMI, ale nestrácajú sa tie staršie, ako sú PS2 a COM. Na čelnom paneli potom máme ďalšie 4 USB a audio. Z celkových 10 USB portov je ich 6 USB 3.0 a 1 s technológiou PowerShare, teda že ho možno použiť na napájanie periférií aj keď je počítač vypnutý.

Dell OptiPlex 7040

Konektivita bola rozšírená o HDMI

Nové otváranie skrine

Zmenou prešiel aj systém otvárania case, ktorý bol predtým umiestnený na bočnej strane počítača. Teraz už nájdeme len modrý posuvník na zadnej strane, ktorým možno celú bočnicu uvoľniť. To je príhodné ako kvôli celistvějšímu vzhľadu stroja, tak z hľadiska značenia, pretože vieme, že všetky modré súčasti aj vnútri case slúži k uvoľneniu či odklopení rôznych mechanizmov. Veľmi ľahko a bez použitia náradia tak môžeme odklopiť bočnici, čelný panel, úchyt PCI kariet, krytku ventilátora CPU, a box s optickou mechanikou a diskom, ktorý možno ešte ďalej rozoberať.

Dell OptiPlex 7040

Skriňa obsahuje modré systémy pre ľahkú demontáž komponentov

Novo bez USFF

Z modelov OptiPlex 9020 sme už zvyknutí, že Dell vypustil prevedení desktop. OptiPlex 7040 ide vo škrtoch ďalej a neponúka už ani prevedení USFF. Zostáva teda tower, ktorý budeme stavať skôr pod stôl a do ktorého je možné dopĺňať klasické PCI karty, potom kompaktné stolné prevedenie SFF, kde je priestor len pre nízko profilové PCI karty, a nakoniec najmenšie prevedenie micro, kde už máme pre rozšírenie len M.2 sloty a pre napájanie potrebujeme externý adaptér. Aj takýto výber z troch prevedení jedného modelu sa však zdá byť dostatočným.

Dell OptiPlex 7040

Prevedenie SFF pojme PCI kartu typu low profile

Nové možnosti komponentov

Z vnútorných komponentov poteší CPU Intel Core 6. generácie Skylake. Tieto procesory už podporujú HEVC h.265 dekódovanie 4k videá a obsahujú integrovaný grafický čip HD Graphics 530, ktorý za dobu svojho vývoja už riadne pokročil a teraz už si s ním ide celkom dobre vystačiť aj pri náročnejšiu prácu. Pamäť RAM je novo typu DDR4, ponúka teda vyššiu frekvenciu 2133 MHz a umožňuje rýchlejšiu prácu. Do akej miery to pri bežnej práci pocítite, to už je otázka iná – ak ste naozaj náročný používateľ, malo by vám to pomôcť. Disky môžete využívať klasické SATA, ale ponúka sa aj M.2 slot. Ak použijete extrémne rýchle M.2 NVMe úložisko, potom dostanete stroj, ktorý sa aj v roku 2019 bude vo svojej kategórii radiť medzi rýchlostné špičku, hoci ide o repas. Čo do výkonu vám Dell OptiPlex 7040 môže ponúknuť naozaj veľa.

Dell OptiPlex 7040

Na doske je jasne označené, že pamäťové moduly musia byť typu DDR4

Nový vietor vo vašej kancelárii

Ak potrebujete svižný kancelársky počítač na náročnejšiu prácu, môžete sa na Dell OptiPlex 7040 spoľahnúť. Bezpečne splní vaše vysoké nároky pre prácu na viacerých monitoroch, bez toho aby ho bolo potrebné za rok meniť na novší model. Ide o veľmi príjemnú evolúcii tým správnym smerom.

Dell OptiPlex 7040

OptiPlex 7040 je svižný stroj do kancelárie

Vyberte si z našej ponuky repasovaných kancelárskych počítačov Dell OptiPlex. Skrze konfigurátor si môžete prispôsobiť konfiguráciu podľa svojich potrieb a rozšíriť záruku až na 4 roky. Keby ste k stroju potrebovali čokoľvek neštandardného, ​​neváhajte nás kontaktovať, radi pre vás zaistíme všetko potrebné.

Kancelárske počítače Dell OptiPlex 7040 skladom