Jindřich Ropek

Jindřich Ropek

Vediem v našej firme skvelý tím ľudí, s ktorým sa snažím vám poskytnúť kvalitné produkty so skvelým servisom a špičkovou podporou. Plánujem dlhodobé projekty, ktorých cieľom je prinášať vám stále kvalitnejšie tovary a lepšie služby za udržateľnú cenu. Sám pre vás tiež programujem eshop a zlepšujem interný systém a proces spracovania tovaru. To všetko s cieľom priniesť vám tovar a služby na úrovni, ktorú inde nenájdete.

Interview

Kto si?

Som všestranný človek, rád si robím a riešim veci sám, hoci z pozície manažéra (bossa) prichádzam na kĺb nechávania vecí na iných a len to kontrolovať.

Čo je náplňou tvojej práce?

Hlavne nakupujem tovar od našich zahraničných partnerov (dodávateľov), takže komunikácia so zahraničím, zastupujem CEO, keď nie je prítomný, čo mi dáva veľkú voľnosť, mám na starosti vedenie kancelárie, dochádzku a výplaty celkovo :), chod firmy, inak veľa rôznych menších úloh , o ktorých viem, až ich riešim. Tým hlavným je ale vyhľadať a nakúpiť u dodávateľov techniku, ktorá presne vyhovuje požiadavkám našich zákazníkov.

S akými ťažkosťami sa pri práci stretávaš?

Tak určite keď sa nepodarí nejaký nákup - či už že tovar dodávateľ vôbec nedodá, alebo omylom expeduje iný tovar.

Ako vnímaš svoju prácu?

Prial som si robiť niečo, kde budem používať angličtinu na dennej báze, a to sa podarilo. Tiež je nákup repasovanej techniky oveľa zložitejší ako dopytovať techniku ​​novú, takže neustále počítam, čo áno, čo nie a za koľko. Baví ma robiť stále niečo nové, čo sa v Technimaxe deje stále, že sa vymýšľa a zavádza nové veci - niektoré viditeľné navonok a niektoré skryté vo vnútri firmy, a z postu kancl bossa môžem do všetkého kecať, čo je tiež zábava (samozrejme nie vždy). Počítať výplatu sám sebe je krásny pocit :D

Ako by si svoju prácu opísal päťročnému dieťaťu?

Päťročné dieťa má dnes k technike veľmi blízko. Ďaleko v inej krajine za peniažky kúpim počítače a notebooky a nechám ich doviesť sem k nám, kde ich zase moji kamaráti vyskúšajú a predajú tu za trochu väčšie peniažky ľuďom, ktorým veľmi pomôžu v ich práci.

Keby si mohol vymyslieť nový názov firmy, ako by si Technimax premenoval?

TechCorp, neviem: D, dal by som niečo s Dellom, ale to asi nejde...

Čo hovoríš na Dell?

Z počiatku, keď som bol ešte z domu orientovaný na herné PC a notebooky (napr. ACER), som Dell tak úplne nezahŕňal do toho, čo by som si kúpil (a to som mal, vlastne stále mám, T3500 HEXA CORE s Quadro 4000) , ale postupne, keď človek začne riešiť prácu, a to napríklad aj doma, tak zistí, že potrebuje skôr niečo, na čo sa môže spoľahnúť a vyzerá profesionálne, čo novšie ntb od Dellu spĺňajú (od E6x20). Na prácu si Dell nemôžem vynachváliť.

Akú techniku ​​používaš najčastejšie?

Tak z 85% Dell, pretože v práci všetci používame Dell :), ja mám konkrétne Latitude E7240, ktorý si podľa potreby nosím aj domov, keď potrebujem niečo dorobiť, alebo na pracovnú cestu. Doma mám aj Dell T3500 s Dell UltraSharpom 27“, keď potrebujem pracovný výkon. No a inak som najviac doma na MSI Apache hernom notebooku, keď sa chcem odreagovať :), to by mohlo byť tých 15%. Áno a ešte mám doma Dell projektor, s ktorým už som tiež na filmoch nasvietil cez 1000 hodín.

Čo rád robíš vo voľnom čase?

PC hry, stolné hry, filmy, seriály, TV, články, youtube, e-shopy, facebook sem tam, rôzne športy, skôr posilňovňa alebo niečo akčnejšie (poslednou dobou to dosť flákam), priateľka a spoločné akcie s ňou či s priateľmi alebo rodinou.

Obľúbený superhrdina?

IronMan (v podaní Roberta Downey Jr.)

Aký žáner filmov máš najradšej?

Akčné scifi, fantasy, komédie, bondovky a pod. (Bourne), zo starších čokoľvek so Schwarcenegrom a jemu podobným (Stelon, van Dame...)

Čo by si o sebe povedal na záver? Ako vidíš sám seba?

No, výšku som nedokončil, takže titul nič, asi preto, že sa rád učím nové veci z praxe, alebo tak, že ich v praxi čoskoro použijem, čo mi postupný rast v Technimaxe umožnil na maximum. Som rád, že som, kde som, vďaka CEO. Stále sa učím nové a poznávam, ako to v reálnom svete funguje.