Dell Precision 3630 – malý tower s veľkým výkonom

Dell Precision 3630 – malý tower s veľkým výkonom

Zaužívané predstavy o veľkých pracovných staniciach nám prišiel rozbiť Dell Precision 3630. Jedná sa totiž o mini tower, ktorý si na prvý pohľad ľahko pomýlime s obyčajným kancelárskym počítačom. Napríklad OptiPlex 9020 tower je dokonca ešte väčší, než Precision 3630. Keď sa ale pozrieme dovnútra, uvidíme úplne novú konštrukciu, ktorá rafinovane využíva každé miestečko.

Dell Precision 3630

Čelná maska ​​s mrežovaním v spodnej časti

Rafinovaná konštrukcia

Na zadnej strane počítača Precision 3630 nájdeme 3 rôzne zamykacie mechanizmy. Vpravo hore je čierne madlo, ktoré slúži na odklopenie bočnice. Ďalšie dva zámky uvoľňujú vnútornú kovovú konštrukciu so zdrojom, ktorá je zavesená na pántoch pri čele skrine. Tú je možné potom vyklopiť do boku, čím sa nám odkryje prístup ku všetkým komponentom. Pevné disky sú však prístupné ihneď po odklopení bočnice bez toho, aby sme museli zdroj vyklápať.

Dell Precision 3630

Zozadu vidíme dva zámky s modrými šípkami na uvoľnenie vnútornej konštrukcie

Silná výbava

Dell Precision 3630 je dodávaný s procesormi Intel Xeon alebo Intel Core 8. až 9. generácie. V prípade Intel Core sa môžeme stretnúť s celou škálou modelov, od i3 cez i5 a i7 až po i9. K dispozícii sú 4 DIMM sloty na RAM DDR4, ktorá v prípade osadenia Xeon procesorom môže byť aj typu ECC. Do PCIe 3 slotu je možné osadiť grafické karty, ktoré vyžadujú až 265W, pričom obvykle pôjde o profesionálne modely nVidia Quadro alebo AMD Radeon Pro. Pre dátové úložisko počítača môžeme využiť jeden M.2 slot na základnej doske a ďalšie 3 pozície pre 3,5" disky, a to bez toho, aby sme prišli o optickú mechaniku, čo je v takto kompaktnej skrini naozaj nevídané. Alternatívne môžeme osadiť až 4 menšie 2,5" disky, čo nám spolu s M.2 dá celkom 5 diskov.

Dell Precision 3630

Po vyklopení napájacieho zdroja máme prístup ku všetkým komponentom

Veľký úžitok

Ako všetky pracovné stanice Dell, aj Precision 3630 je konštruovaný a testovaný na profesionálne využitie v oblasti dizajnu, 3D konštruktérstva, analýz a podobných výpočtovo náročných operácií. ISV certifikácia zaisťuje spoľahlivé fungovanie profesionálneho SW pre vyššie zmienené účely. K dispozícii je aj utilita Dell Precision Optimizer, ktorá by mala používateľom pomáhať so správnym nastavením výkonu v týchto aplikáciách. Na pripojenie pomôcok pre vašu kreatívnu činnosť slúži 10 USB portov, z ktorých jeden je typu USB-C. Pre všetky prípady je prítomný aj COM port.

Dell Precision 3630

Pevné disky sú prístupné ihneď po odklopení bočnice

Ak potrebujete modernú pracovnú stanicu s kombináciou vysokého výkonu a malých rozmerov, je Dell Precision 3630 jasnou voľbou. Počítač vďaka modernému procesoru a bezpečnostnému TPM modulu podporuje aj najnovšie Windows 11, takže je stávkou na istotu aj do vzdialenejšej budúcnosti. U nás ho navyše môžete zaobstarať s dvojročnou zárukou a garanciou vybavenia reklamácie do druhého dňa v cene.

Vyberte si repasovaný Dell Precision 3630