Aj tento rok pomáhame tam, kde je potreba

Aj tento rok pomáhame tam, kde je potreba

Tento rok, rovnako ako v minulých rokoch, pokračujeme vo verejnoprospešných aktivitách, ktoré si kladú za cieľ podporiť neziskové projekty. Ako minulé roky sú hlavnými témami zdravie, deti a ich výchova a zvieratá.

Rok 2021, ktorého výnos je určujúci pre celkovú čiastku v roku tohtoročnom, bol trochu chudší, a preto aj celková čiastka bola o niečo skromnejšia. Avšak stále platí, že 2 % zo zisku vraciame spoločnosti v našom prostredí, teda potrebným okolo seba.

Koho sme podporili

  • Tento rok sme podporili detskú pediatriu MUDr. Vít Rozehnal, kde sme prispeli na nákup prístroja, ktorý pomáha v diagnóze sinusitídy detských pacientov.
  • Pre umelecký spolok Galimatyáš sme nakúpili audiovizuálne vybavenie.
  • V oblasti zdravia sme ďalej podporili detskú pacientku Elišku Dorňákovú s atrofiou mozgu, a to príspevkom na terapiu Therasuit, ktorá nie je plne hradená zdravotnými poisťovňami.
  • Drahoslave Stehlíkovej, ktorej manžel krátko po diagnóze roztrúsenej sklerózy upadol do celkovej paralýzy, z ktorej sa teraz s pomocou terapií pomaličky zotavuje, sme prispeli na elektrický vozík.

Pripojte sa k nám

Ako iste viete, za svojimi záväzkami si stojíme. V obchodnom svete to znamená dodržať záruku, servisné služby, termín dodania a ďalšie sľuby, ktoré majú v praxi váhu zmluvy, aj keď sú povedané len ústne. V oblasti donátorstva to platí dvojnásobne. V roku 2015 sme sa rozhodli venovať každý rok už spomínaná 2 % zo zisku, a to nech je akokoľvek vysoký. Myslíme si, že každý môže pomôcť, bez ohľadu na výšku príjmu. Náš záväzok si držíme neustále, aj keď sa napríklad obchodu práve toľko nedarí. Celkom sme už rozdelili viac ako 35 000 €.

Oslovila vás naša aktivita? Pripojte sa k nej svojim vlastným spôsobom. Vyberte si aj vy vo svojom okolí projekty, ktorým sa rozhodnete pomôcť. Nemusí to byť veľká čiastka. Každá koruna sa počíta. Podľa našich skúseností je však vždy lepšie pomáhať adresne. Len tak máte istotu, že vaše ťažko zarobené peniaze doputujú na to správne miesto, a to do koruny. Čo na to hovoríte? Dáte si tiež záväzok venovať vždy nejaké percento potretým? Budeme veľmi radi, ak pre vás bude tento článok inšpiráciou na pomoc druhým.

Aj váš nákup navýši dar potrebným v budúcom roku