Dell Wyse 5070 – pasívne PC do virtuálneho pracovného prostredia

Dell Wyse 5070 – pasívne PC do virtuálneho pracovného prostredia

Tenký klient Dell Wyse 5070 je energeticky úsporný počítač s pasívnym chladením. Navrhnutý je pre bezpečné a efektívne fungovanie v sieťach a virtuálnych pracovných prostrediach Citrix, Microsoft, VMware a Amazon WorkSpaces. Vďaka na mieru prispôsobenému operačnému systému ThinOS od Dellu by implementácia a nasadenie nemali zabrať dlhšie ako 10 minút.

Dell Wyse 5070

Pasívne chladenie

Wyse 5070 sa dodáva so 4-jadrovými procesormi Intel Pentium alebo Celeron. Ide o pasívne PC, čo znamená, že neobsahuje žiadne pohyblivé časti, teda ani ventilátory. Vďaka tomu je počítač úplne tichý a odolný voči mechanickému poškodeniu či zaneseniu ložísk. Na pasívne chladenie sme u tenkých klientov Wyse zvyknutí, ale obvykle mávajú oveľa slabšie procesory Atom.

Dell Wyse 5070

Pamäť a úložisko

K dispozícii sú 2 SODIMM sloty pre RAM pamäť typu DDR4, ktorá môže dosahovať kapacitu až 16 GB. Úložisko je riešené integrovanou 16 GB alebo 32 GB eMMC flash pamäťou. Na základnej doske ale nájdeme M.2 slot, takže je možné osadiť až 256 GB M.2 SSD.

Dell Wyse 5070

Konektivita

Pre pripojenie periférií ponúka Wyse 5070 celkom 8 USB portov, z ktorých jeden je USB-C. Na zadnej strane nájdeme sériový COM port, LAN a dva DisplayPorty. Pre zobrazenie je možné pripojiť dva monitory v až 4K rozlíšení 3840×2160. Ďalšie konektory ponúka rozšírená Extended verzia tohto modelu, ale aj tá klasická Slim môže voliteľne obsahovať ďalšie porty, variabilita je tu oveľa väčšia ako pri klasických stolných počítačoch. Doplniť je možné aj WiFi modul s anténkami, ktoré potom vytŕčajú zo zadnej strany.

Dell Wyse 5070

Konštrukcia

Šasi počítače Dell Wyse 5070 má téměř stejné rozměry jako kancelářské OptiPlexy v provedení Micro. Téměř shodná je i hmotnost 1,2 kg a napájení řešené externím adaptérem. Nepřekvapí proto, že jsou k dispozici všelijaké stojany a držáky za monitor. I přímo samotné šasi obsahuje úchyty pro rozhraní VESA 100.

Šasi počítača Dell Wyse 5070 má takmer rovnaké rozmery ako kancelárske OptiPlexy v prevedení Micro. Takmer zhodná je aj hmotnosť 1,2 kg a napájanie riešené externým adaptérom. Neprekvapí preto, že sú k dispozícii všelijaké stojany a držiaky za monitor. Aj priamo samotné šasi obsahuje úchyty pre rozhranie VESA 100.

Dell Wyse 5070

Operačný systém

Ak zháňate výkonný tenký klient, Dell Wyse 5070 je určite voľbou na zváženie. Hoci vo verzii s 16 GB eMMC pamäťou je možné využívať iba ThinOS, po rozšírení o M.2 SSD naň môžete nainštalovať Windows 10 IoT Enterprise. Je len na vás, ktorému riešeniu dávate prednosť.

Dell Wyse 5070

Tenký klient Dell Wyse 5070 skladom