Dell Latitude 5580 – 15,6" notebook s dvoma generáciami CPU

Dell Latitude 5580 – 15,6" notebook s dvoma generáciami CPU

Kúpiť kvalitný značkový notebook s dostatočným výkonom a zabezpečením nie je ľahká úloha, obzvlášť pokiaľ máte limitovaný rozpočet, ktorý na nový high-end notebook skrátka nestačí. Pokiaľ nechcete zľaviť z požiadaviek na kvalitu, zostáva vám v podstate len jedna možnosť, ako na high-end zariadení dosiahnuť, a tou je voľba repasovaného notebooku. Poďme sa pozrieť, čo nám môže ponúknuť 15,6" business model Dell Latitude 5580.

Dell Latitude 5580

Solídne šasi

Na prvý pohľad vidíme, že nejde o žiaden designový výkrik, ale o seriózny notebook. Celé šasi je matne čierne, s výnimkou strieborného loga Dell a spevnených kovových pántov. Povrch veka je príjemný na dotyk, nejde o lacný tvrdý plast, ale o akúsi zjemnenú povrchovú úpravu s drobnou textúrou, ktorá nechytá odtlačky toľko ako lesklý plast. Ako je u Dellu zvykom, šasi je precízne spracované a neškrípe ani sa neprehýba. Celý spodný diel šasi sa dá ľahko odskrutkovať a získať tak jednoducho plný prístup k vnútorným komponentom.

Dell Latitude 5580

Veľkosť notebooku sa odvíja od displeja, ktorý má uhlopriečku 15,6". Ide teda o najväčšie prevedenie, ktoré v business notebookoch býva. K dispozícii sú varianty s HD alebo Full HD rozlíšením, a stretnúť sa môžeme aj s dotykovou verziou. Vďaka veľkému displeju je možné na notebooku pohodlne pracovať aj bez pripájania externého monitora. Do Latitude 5580 sa zmestila aj plnohodnotná klávesnica vrátane numerickej časti, ktorú u menších notebookov mnohí postrádajú.

Výkonné komponenty

V notebooku môžeme nájsť procesory Intel Core 6. alebo 7. generácie, na čo je pri výbere potrebné dávať pozor. Nie že by v CPU bol medzigeneračne nejaký významný posun, ale novšia generácia je podľa benchmarku o 15 % výkonnejšia, čo je škoda prehliadnuť. V Latitude 5580 sa bežne stretneme s Core i5 procesormi v nízkonapäťovej U variante s dvoma jadrami, ale dostupné sú aj konfigurácie so štvorjadrovými i7 s označením HQ. Pokiaľ si zvolíme štvorjadrovú konfiguráciu s dedikovanou grafickou kartou nVidia GeForce 930MX, dostaneme výkonný notebook, na ktorom si v pokoji zahráme napríklad tanky, ktoré sú prekvapivo častou kratochvíľou naprieč všetkými vekovými skupinami.

Dell Latitude 5580

Ďalej sú k dispozícii dva sloty pre RAM DDR4 do celkovej kapacity až 32 GB. Pevný disk môže byť riešený klasickým 2,5" SSD, alebo M.2 variantom, a to aj v ultra rýchlej PCIe variante NVMe. Osadený však môže byť iba jeden disk, takže nemôžeme mať M.2 spoločne s 2,5" SATA.

Plná konektivita

Dell Latitude 5580 má slušnú základnú konektivitu, ktorá zahŕňa 3 USB 3.1 porty, HDMI, VGA, RJ-45 a USB-C. K notebooku tak nie je problém pripojiť nový externý monitor cez HDMI, ani starý dataprojektor cez VGA. V kancelárii mnohí firemní užívatelia ocenia možnosť pripojenia USB-C dokovacej stanice Dell WD15 alebo WD19, ktorá konektivitu ďalej rozširuje napríklad o DisplayPorty. Pri použití dokovacej stanice sa notebook cez USB-C taktiež nabíja, takže na pracovnom stole s externými monitormi a perifériami môže byť pripojený jediným káblom.

Dell Latitude 5580

Dell Latitude 5580 je pevný 15,6" notebook, ktorého hmotnosť sa aj napriek väčším rozmerom pohybuje pod hranicou 2 kg. Ak teda hľadáte solídny business high-end, či už do firmy alebo na doma, vďaka rozmanitým možnostiam konfigurácie si z modelu Latitude 5580 určite vyberiete. U nás navyše s garanciou prvotriednej kvality, o ktorej mnohí naši zákazníci na Heureke píšu, že je takmer na nerozoznanie od nového notebooku.

Vyberte si repasovaný notebook Dell Latitude 5580