Refurbished notebooky Core 2 Duo

Danému výberu nezodpovedá žiadný produkt.

Skúste si vybrať v katalógu.

Zabezpečiť pre vás tú správnu repasovanú techniku vo vysokej kvalite A+ a dostatočnom množstve je veľmi ťažká úloha. Na nákupe tovaru pre vás robím každý deň, a práve preto, že máme nasadenú latku kvality tak vysoko, sa teraz stalo, že je táto kategória produktov dočasne nedostupná.

Ak si nevyberiete, kontaktujte našu infolinku na čísle +421 901 777 277 alebo [email protected], ďakujeme.

Žiadne produkty

Prvé procesory Core 2 Duo sa na trhu objavili v roku 2006, kedy nahradili staršie CPU s technológiou NetBurst. Vďaka zvýšenému výkonu v kombinácii so zníženou spotrebou, a teda aj menším zahrievaním sa procesory rýchlo uchytili v notebookoch, kde po dlhú dobu držali prvenstvo. Dodnes majú stále široké využitie v kancelárii, obchode, ale aj v domácom prostredí na prehliadanie internetu, filmy a seriály. Dnes už ich väčšinou nahradzujú novšie procesory, najčastejšie Intel Core i5, u ktorých je však tiež potrebné počítať s vyššou cenou.

Technológia

Intel Core 2 Duo sú dvojjadrové 64-bitové procesory, založené na technológii Core. Väčšie L1 a L2 pamäte vedú k väčšiemu výkonu, zároveň "chladná" technológia Core ponúka väčší výkon (až o 33% pri videu) pri rovnakej frekvencii oproti Pentiu. Rady dvojjadrových procesorov Intel Core 2 Duo sú označené písmenom "E". Veľká výhoda týchto procesorov spočíva v menšom odbere prúdu TDP a tým vedie aj ku zníženiu zahrievania procesora.