Dell OptiPlex FX170

Danému výberu nezodpovedá žiadný produkt.

Skúste si vybrať v katalógu.

Zabezpečiť pre vás tú správnu repasovanú techniku vo vysokej kvalite A+ a dostatočnom množstve je veľmi ťažká úloha. Na nákupe tovaru pre vás robím každý deň, a práve preto, že máme nasadenú latku kvality tak vysoko, sa teraz stalo, že je táto kategória produktov dočasne nedostupná.

Ak si nevyberiete, kontaktujte našu infolinku na čísle +421 901 777 277 alebo [email protected], ďakujeme.

Žiadne produkty

Tenký klient Dell OptiPlex FX170 je zvláštnou výnimkou v našej ponuke mini počítačov. Jedná sa o vcelku lacné zariadenie, ktoré vďaka jeho vlastnostiam radíme medzi tenké klienty či terminály, využívané predovšetkým pre vzdialený prístup k serveru. Veľkosťou a hmotnosťou sa jedná o jedno z najmenších samostatne funkčných zariadení, ktoré ponúkame - parametrovo je dokonca menší a ľahší ako tablet Dell Venue 11 Pro. Ak vás zaujímajú podrobnosti a skúsenosti, ktoré s FX170 máme, môžete sa pozrieť na našu video recenziu.

Podrobnejšie informácie nájdete v našej recenzii tenkého klienta Dell OptiPlex FX170.

Takto malý počítač má špecifické vlastnosti, ktoré vymedzujú jeho možnosti využitia. Kladnými vlastnosťami sú už spomínané rozmery (36 x 121 x 156 mm) a hmotnosť (0,6 kg), ďalej potom veľmi nízká spotreba 36 watového zdroja, takmer nulová hlučnosť vďaka pasívnemu chladeniu bez rotujúceho ventilátora, absencia pohyblivých častí, teda práve ventilátora a platňového HDD, a tiež veľmi nízka obstarávacia i prevádzková cena.Z vyššie uvedeného nevyhnutne plynú isté obmedzenia v oblasti výkonu - voľba energeticky úsporného procesora Intel Atom, 2 GB pamäte RAM typu DDR2 a iba 4 GB flash pamäte, ktorá nahrádza pevný disk. Do zariadenia sa samozrejme nevošla optická mechanika.

Aj napriek menším rozmerom ponúka OptiPlex FX170 dostatočné možnosti konektivity. V čelnom paneli nájdeme, mimo tlačidla napájania a notifikačné diódy, audio konektory na slúchadlá a mikrofón a dva USB vstupy. Na zadnej časti je k dispozícii konektor RJ45 pre pripojenie k sieti, ďalšie dva USB porty, DVI výstup pre pripojenie LCD monitora, PS2 a konektor napájania, ktoré je riešené externým adaptérom podobne ako u notebookov.

Príjemným prekvapením je predinštalovaný operačný systém Windows 7 vo verzii Embedded Standard s českou lokalizáciou, ktorý je v cene zariadenia. S prístupom k účtu administrátora vám pomôže jednoduchý návod na webe spoločnosti Dell. Ak hľadáte jednoduché a vo všetkých smeroch úsporné riešenie pre vzdialenú správu, stavte na produkt, ktorý je presne pre tieto účely konštruovaný.

Video
youtube_u1mLwgmdVhY