Dell Latitude E4200

Danému výberu nezodpovedá žiadný produkt.

Skúste si vybrať v katalógu.

Zabezpečiť pre vás tú správnu repasovanú techniku vo vysokej kvalite A+ a dostatočnom množstve je veľmi ťažká úloha. Na nákupe tovaru pre vás robím každý deň, a práve preto, že máme nasadenú latku kvality tak vysoko, sa teraz stalo, že je táto kategória produktov dočasne nedostupná.

Ak si nevyberiete, kontaktujte našu infolinku na čísle +421 901 777 277 alebo [email protected], ďakujeme.

Žiadne produkty

Dell Latitude E4200 je jedným z najžiadanejších a súčasne najhoršie dostupných modelov v našej ponuke. Atraktívnym ho robí predovšetkým jeho skvelá kombinácia minimálnych rozmerov a reálneho výkonu spolu s vyváženým pomerom cena výkon. Oproti svojmu väčšiemu bračekovi Dell Latitude E4300, ktorý disponuje displejom 13,3" s rozlíšením 1280x800 je Latitude E4200 osadený displejom s uhlopriečkou 12" s rozlišením 1280x800. Ďalším rozdielom medzi oboma mini notebookmi Latitude E4200 a E4300 môže byť osadenie pamätí RAM.E4200 disponuje vstavanou pamäťou 1 GB, ktorú možno posilniť až na 5 GB.

Ako ultra mobilné riešenie vyžaduje Latitude E4200 špecifický procesor. Dell sa rozhodol použiť Intel Core 2 Duo ULV s maximálnou frekvenciou až 1,6 GHz (teda SU9600). Ultra Low Voltage (ULV) technológia zabezpečuje zníženie spotreby energie tak, aby bolo možné použiť menšiu, teda ľahšiu batériu pri rovnakej dobe prevádzky. Napájanie spomínanej batérie je zabezpečované prostredníctvom zdroja 45W, prípadne silnejšieho 65W. Menší výkon adaptéra opäť znamená nižšiu hmotnosť a teda oveľa vyššiu mobilitu.

Úplne špecificky je riešené úložisko. Tu Dell už v základnej verzii použil SSD disk so 64 alebo 128 GB. Použitie SSD disku má samozrejme pozitívny vplyv na spotrebu energie a teda potrebu napájania.

Premyslenou konštrukciou a použitím moderných technológií sa podarilo Dellu znížiť hmotnosť notebooku so 4-článkovou batériou na prostý 1 kilogram. Práve toto je jedno z mnohých lákadiel, ktoré našich zákazníkov motivuje k nákupu tohto modelu. Ďalším, nie posledným lákadlom, sú naozaj minimálne rozmery.

Za účelom maximálneho zníženia hmotnosti sa výrobca rozhodol neintegrovať optickú mechaniku do tela notebooku, ako je zvykom, ale uložiť ju do externého boxu pripojiteľného cez rozhranie USB. Tento variant sa môže zdať na prvý pohľad dosť nepraktický, na druhú stranu priznajme si, ako často v dnešnej dobe mechaniku používame.

Dell Latitude E4200 sme dlhší čas používali v našej firme na obchodných cestách a po viac ako ročnom užívaní musím konštatovať, že sa jedná o veľmi vydarený notebook bez akejkoľvek vady na kráse. Niekedy sa síce stalo, že dva USB porty nepostačovali.

Problém bol hravo vyriešený použitím dokovacej stanice s oveľa širšou paletou portov. Za nás dávame 95% tomuto riešeniu. Obrovský záujem o Latitude E4200 teda nie je žiadnou bublinou, ale dôkazom informovanosti a inteligencie radu kupujúcich.

Dell Latitude E4200 odporúčame všetkým používateľom, ktorí hľadajú mini notebook výhradne na cesty a neuspokoja sa so štandardným lacným notebookom typu Latitude E6400 alebo Latitude E6500.

Viac