Značenie tlačiarní HP LaserJet

Značenie tlačiarní HP LaserJet

Orientovať sa v laserových tlačiarňach HP môže byť ťažké nielen preto, že existuje mnoho modelov, ale aj preto, že jeden model môže mať niekoľko variánt, ktoré sa od seba v názve líšia len písmenami za označením. Prinášame vám preto jednoduchý prehľad, vďaka ktorému sa v ponuke tlačiarní HP LaserJet ľahko zorientujete. Písmená za označením tlačiarne majú nasledujúci význam:

HP LaserJet M402dn

D – Duplex

Najčastejšie sa vyskytujúce označenie, ktoré indikuje prítomnosť duplexnej jednotky. Vďaka nej môžete na tlačiarni nastaviť potlač listu z oboch strán. Automatická obojstranná tlač šetrí náklady na papier.

N – Network

Tlačiareň umožňuje pripojenie do siete, čo je veľmi dôležité najmä u veľkokapacitných tlačiarní, ku ktorým sa pripája viac používateľov v rámci firemnej siete. Cez webové rozhranie potom možno tlačiareň i spravovať.

T – Tray

Prídavný zásobník na listy papiera, zvyčajne na 500ks. Tento zásobník (označovaný tiež ako šuflík alebo podávač) sa umiestňuje pod tlačiareň, ktorá si pri vyprázdnení prvého podávača začne automaticky brať papier z ďalšieho. Prípadne je možné do každého zásobníka vložiť iný typ papiera a u jednotlivých tlačových úloh nastaviť, z ktorého sa má čerpať.

X – kombinácia DTN

Kvôli častému výskytu kombinácie funkcií D, T a N, sa výrobca rozhodol u novších modelov zaviesť označenie X, ktoré znamená, že tlačiareň má ako duplexnú jednotku, tak prídavný zásobník aj sieťovú kartu.

MFP – Multi Function Printer

Multifunkčné tlačiarne, ktoré okrem tlače ponúkajú aj možnosti kopírovania a skenovania. Duplex a možnosť sieťového pripojenia sú u nich už samozrejmosťou.

Z ďalšieho značenia stojí za zmienku už snáď len C ako Colour, teda farebné tlačiarne, F ako Fax, a W ako Wireless, teda s možnosťou bezdrôtového pripojenia k sieti. Takéto však v našej ponuke momentálne nenájdete, a preto nie je potrebné ich tu viac rozoberať a veci komplikovať.

HP LaserJet

Vo výsledku teda nie je nijako ťažké sa v rozdielnych variantoch zorientovať podľa týchto niekoľkých písmen, ktoré značia hlavné funkcie. Využiť však môžete aj nášho filtra, v ktorom si možno na zozname všetkých tlačiarní nechať vypísať napríklad len tie, ktoré majú duplex, prípadne stanoviť ďalšie parametre. Všetky tlačiarne HP LaserJet, ktoré vidíte na našom webe, máme skladom a sú pripravené na okamžité odoslanie. Ak potrebujete ďalšie informácie či pomoc s výberom repasovanej tlačiarne, neváhajte nás kontaktovať, alebo nahliadnuť do komplexnejšieho článku Ako vybrať repasovanú tlačiareň .

Tlačiarne HP LaserJet k dispozícii