Tip na letné čítanie a úvaha o budúcnosti

Tip na letné čítanie a úvaha o budúcnosti

Leto je v plnom prúde a čas od času má každý z nás voľnú chvíľku, či už na dovolenke, alebo len pri krátkom leňošení doma. Pre tieto okamihy je dobré siahnuť po kvalitnej knihe, ktorá môže pobaviť alebo poučiť.

Pretože aj ja som hľadal vhodné čítanie, negoogloval som nič iné ako „kniha Dell“. Vo výsledkoch vyhľadávania sa objavila knižka s názvom Direct from Dell z roku 1999. Táto publikácia už bohužiaľ nie je v bežnom predaji, a preto som musel zapátrať medzi zdrojmi kníh použitých. Mal som šťastie a knižku zohnal.

Nájdete v nej nielen cestu zakladateľa Michaela Della, ale aj podrobný opis obchodného modelu, s ktorým prišiel.. Túto knihu považujem za veľmi zaujímavé a inšpiratívne čítanie. Na prvý pohľad môže byť jeho stratégia považovaná za prežitie, ale som si istý, že aj tu je možné čerpať veľa nápadov a inšpirovať sa. Jeho model distribúcie bez obchodných partnerov (sprostredkova­teľov) nepovažujem pre túto dobu za ideálne, na druhú stranu myšlienky absolútneho prepojenia všetkých partnerov a účastníkov distribučného reťazca určite prinesú svoje ovocie. Ak teda máte čas, odporúčam prečítať.

Máte tip na nejakú zaujímavú knižku? Napište nám na facebookový profil – rádi si rozšíríme obzory o to, čo vás zaujalo.

Dell Latitude E7240

V súvislosti s obsahom knihy a úvahami nad zmenami, ktoré práve prebiehajú, mi napadá veľa otázok. Predovšetkým potreba používania koncových zariadený typu PC / notebook. Dopyt po týchto zariadeniach celosvetovo klesá a významným odberateľom týchto strojov je predovšetkým segment podnikov. Na toto budú nutne musieť reagovať výrobcovia HW, ktorých portfólio tieto produkty obsahuje. Medzi najväčšie patrí Dell, Lenovo alebo HP. Podľa mňa dôjde nutne k zlúčeniu niektorých veľkých hráčov so zámerom udržať rentabilitu výroby vzhľadom na klesajúci dopyt v tomto segmente.

Dočkáme sa v blízkej dobe zlúčenie napríklad HP a Dellu? Ako vidíte budúcnosť vy? Pište na náš facebookový profil.

Napište nám na facebook