Podozrivo lacné licenčné štítky Windows?

Podozrivo lacné licenčné štítky Windows?

Zaoberáte sa pri nakupovaní výpočtovej techniky tiež licenciami operačného systému Windows? Možno ste sa už stretli s ponukou podozrivo lacných licenčných štítkov, ktoré sa na českých eshopoch objavujú. Predajcovia sa oháňajú odkazom na súdny spor, ktorý kedysi nad Microsoftom v tejto veci niekto vyhral. To je pre nich dôkaz o tom, že týmto spôsobom aktivovaný OS je legálny.

Ako sa k tomu postavíte vy? Budete hľadať, o čo presne v konkrétnom súdnom spore išlo? Budete skúmať, či sa rozhodnutie súdu môže vzťahovať aj na vašu firmu? Budete pripravení pri kontrole z Microsoftu vytiahnuť z rukáva všetky argumenty a obhájiť si použitie kódov zo štítkov? A budete ochotní v prípade neoblomnosti Microsoftu tiež ísť do súdnych sporov a ťahaníc za použitia štítkov vo vašej firme? A aj keby ste napríklad po roku súd vyhrali, budete si moc povedať, že vám to stálo za tých ušetrených pár stoviek pri nákupe štítkov?

Naša odpoveď je v tomto jasná – nechceme sa púšťať na tenký ľad a pričiňovať sa na problémoch, ktoré by mohli zasiahnuť nielen nás, ale aj vás, našich zákazníkov. Náš business sa netočí okolo licencií a váš určite tiež nie. Aj keď domáci používatelia podobné licenčné štítky využívajú, vo firme si to skrátka nedovolíme a za istotu legálnosti radšej pár korún priplatíme.


Oficiálny licenčný štítok Windows 10 pre repasované počítače

Náš kontakt priamo z Microsoftu sa vyjadril v tom zmysle, že s podobnými štítkami sa stretáva čoraz častejšie, ale rozhodne im nie je možné dôverovať. Niektoré štítky majú priamo viditeľne zlé značenie, napríklad symboly, ktoré zastupujú digitálny kľúč, ale pritom sú natlačené na štítku, takže skúsený kontrolór z Microsoftu pri obyčajnom pohľade na štítok spozná, že je niečo zle. Nie je vraj nezvyčajné, že sa štítky s kradnutými kľúčmi vo veľkom tlačia v Číne. Sami si podobné veci neoveríme, preto sa spoliehame na oficiálnu distribúciu licencií, kde máme my, a teda aj vy, 100% istotu legálnosti.

Veríme, že mať istotu a pokojný spánok je dôležitejšie ako trochu ušetriť. Pokiaľ s naším prístupom súhlasíte, môžete sa na nás bez obáv obrátiť. V obdobnom duchu rokujeme aj v ďalších oblastiach podnikania a obchodovania. Dôkazom toho je aj náš etický kódex, ktorý si môžete prečítať u nás na webe.

Etický kódex firmy Technimax