Nákladné riešenie kvality, ktoré stojí za to

Nákladné riešenie kvality, ktoré stojí za to

Ako už viete, na kvalitu repasovanej techniky naozaj dbáme, a to aj po stránke vzhľadu. Nikto nechce poškriabaný a zodratý stroj. Ale čo s ním? Predsa ho nevyhodíme len kvôli kozmetickým vadám. Ak je ošúchaný len vymeniteľný bočný plech, môžeme ho nechať prelakovať kvalitnou komaxitovou farbou s vysokou odolnosťou, ale o tom už sme tiež písali skôr.

riešenie kvality repasovaných počítačov

Pôvodný plech v porovnaní s nami prelakovaným

Čo ak sú ale nevzhľadné aj ďalšie strany počítača? Riešenie potom ponúka špeciálna čierna matná fólia. Tú možno nanášať na všetky steny stroja a výsledok vyzerá ako originál.

riešenie kvality repasovaných počítačov

Bežný repasovaný počítač v porovnaní s nami prelepeným

Takto ošetrený stroj pôsobí kozmeticky naozaj veľmi dobre a fólia je voči odreniu minimálne rovnako odolná ako nalakovaný plech. Tento krok je však zdĺhavý a vyžaduje plnú pozornosť – dĺžka prípravy stroja na predaj sa tým zvyšuje až trojnásobne. Na rezanie fólií je tiež potrebné ďalšie príslušenstvo.

riešenie kvality repasovaných počítačov

Príprava aj aplikácia fólie je nákladnou a zdĺhavou záležitosťou

Niektoré časti musíme vo fólii presne vyrezávať na plotri. To znamená náklad na ďalšie zariadenia, ale tiež platený softvér, v ktorom musíme robiť presné výkresy. Plus, ako u všetkého, čas niektorého z kolegov.

riešenie kvality repasovaných počítačov

Ploter na presné výrezy podľa výkresov (mimochodom – pripojený k stanici Dell Precision)

Zhrňme si teda uvedené náklady, ktoré vynakladáme na to, aby boli počítače v naozaj top kvalite:

- nákup fólií
- nákup rezačky a nástrojov pre aplikáciu
- nákup plotra
- nákup softwaru pre výkresy
- čas strávený nákupom fólií a potrieb
- čas strávený rezaním a prípravou fólie
- čas strávený nad výkresmi a obsluhou plotra
- čas strávený aplikáciou fólie

Keď všetko spočítame, vyjdú nám náklady, ktoré už nie sú zanedbateľné a nemôžeme nad nimi len mávnuť rukou. A to sa bavíme len o oblasti vonkajšieho vzhľadu strojov. Je preto pochopiteľné, že s konkurenciou nemôžeme bojovať neustálym znižovaním cien, ktoré nakoniec aj tak nikam nevedie. Môžeme však ponúkať kvalitu, ktorú inde nenájdete.

Repasované počítače v top kvalite