MAR licencie Windows - čo, prečo, ako?

MAR licencie Windows - čo, prečo, ako?

Licencia operačného systému Windows nie je vždy ľahkou a lacnou záležitosťou – obzvlášť vo firme je potrebné mať na 100% legálny OS, pretože kontroly môžu byť neočakávané a sankcie vysoké. Aj neúmyselne nelegálny systém je klasifikovaný ako nelegálny a nevedomosť neospravedlňuje. Ako je to teda s doplnením o licenciu OS Windows, ktorú ponúkame k nášmu tovaru? Prečo je lacnejšia ako bežná nová licencia? A čo znamená skratka MAR, ktorú má v názve?

Dell Precision M4700

Repasované počítače a notebooky na sebe majú zvyčajne nalepený COA štítok Windows, na ktorom je napísaný aktivačný kľúč pre určený OS. Napriek tomu však COA štítok nie je platnou licenciou, ale iba značí, aký systém bol na stroji pôvodne používaný. Ak do firmy potrebujete plnohodnotnú licenciu, ktorá bude uvedená aj na faktúre, je potrebné ju k stroju prikúpiť. U nás ju nájdete vo forme položky v konfigurátore, ktorá môže byť zakúpená iba s práve kupovaným strojom.

Dell Precision M4700

Doplnenie o MAR licenciu operačného systému Windows je samostatne nepredajné. Ak by ste si teda niekde kúpili nový počítač a chceli ho doplniť touto cenovo výhodnou licenciou od nás, nepochodíte. MAR totiž znamená Microsoft Authorized Refurbisher a tieto licencie sú Microsoftom priamo určené pre repasovaný tovar.

To je tiež dôvod ich nižšej ceny – Microsoft podporuje predaj repasovanej výpočtovej techniky, vďaka ktorému sa znižuje negatívny dopad na životné prostredie a zároveň sa kvalitná technika dostane aj k užívateľom, ktorí by si nový stroj vyššej kategórie dovoliť nemohli. Preto Microsoft ponúka MAR licencie za zníženú cenu. Nie je to ale tak, že by si mohol každý zákazník zakúpiť MAR priamo od zdroja – distribútor týchto licencií musí byť evidovaným partnerom Microsoftu, musí spĺňať dané požiadavky na objem predaných repasovaných strojov a musí vykazovať, k akému stroju ktorú jednotlivú licenciu poskytol. To je ale niečo, čo zákazníka trápiť nemusí, ten si môže len pochvaľovať nižšiu cenu.

Dell Precision M4700

Ak máte k problematike nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať.Radi vám všetko dovysvetlíme, aby ste nemali žiadne zbytočné pochybnosti či obavy. Doplnenie o MAR licenciu operačného systému nájdete v našom konfigurátore u refurbished počítačov a notebookov Dell.

Refurbished počítače Dell Refurbished notebooky Dell