Kde sme tento rok pomohli

Kde sme tento rok pomohli

V roce 2015 jsme si stanovili cíl, že každý rok podporíme niečo, čo má zmysel. Niečo, čo pomáha a robí svet lepším miestom. A keďže si nedávame ciele len tak, rozhodli sme sa nasledujúci rok podporiť združenia Šanca, ktorému sme venovali sumu 100 000 Kč. Viac sa o tom môžete dozvedieť v tomto článku.

Avšak ubehol ďalší rok a bolo na nás vybrať, koho podporíme tento rok. Výber to bol ťažký, dokonca tak ťažký, že sme sa rozhodli podporiť týchto organizácií hneď niekoľko. Dohromady ich bolo 6.

Lano, z.s.

Medzi nimi napríklad organizácia Lano, z.s., ktorú sme sa rozhodli finančne podporiť čiastkou 5000 Kč na pobyt pre deti vo veku 12 až 15 rokov s cieľom vzbudiť v nich istý vzťah k športu a pohybovým aktivitám všeobecne.

Bull Azyl, z.s.

Druhý na poradovníku bol útulok nesúci názov Bull Azyl, z.s., kde sme na nákup krmiva a veterinárne ošetrenie pre psov, ktorí v útulku prebývajú, venovali 10 000 Kč.

ORDINACE POSPÍŠIL, s.r.o.

Nie všetci hrdinovia nosia kapucňu a masku, napriek tomu zachraňujú ľudské životy. Medzi těchto hrdinov patrí organizácia ORDINACE POSPÍŠIL, s.r.o., kde sme čiastkou 20 000 Kč prispeli na život zachraňujúci prístroj PRIMEDIC HeartSave PAD, čo je externý defibrilátor slúžiaci k uskutočneniu srdcového výboja.

HANA, spoločnosť detských lekárov s.r.o.

A u hrdinov zostaneme. Ľudské životy, najmä tie mladé, totiž zachraňuje aj HANA, spoločnosť detských lekárov s.r.o., ktorej sme čiastkou 30 000 Kč dopomohli zakúpiť defibrilátor Samaritán 350P, čo je opäť prístroj potrebný k uskutočneniu srdcového výboja.

Honzík Varmuža

Spinálna svalová atrofia je choroba postihujúca predné rohy miechy a často aj motorické jadrá hlavových nervov. Ide o chorobu vrodenú, pri ktorej dochádza k postupnému ubúdaniu svalstva, čo výrazne obmedzuje schopnosť pohybu všeobecne. Môže mať za následok dychovú nedostatočnosť, ktorá môže byť smrteľná.

Touto chorobou trpí aj sedemročný Honzík Varmuža zo Šumperka. Aby s touto chorobou mohol bojovať, musel by podstúpiť drahú liečbu v zahraničí, konkrétne v Belgicku. A keďže nám osud malého Honzíka nebol ľahostajný, rozhodli sme sa mu na túto liečbu prispieť čiastkou 30 000 Kč.

Materská škôlka Borůvka

Deti o niečo mladšie, než je Honzík, navštevujú Materskú škôlku Borůvka. Tej sme darovali sumu 10 000 Kč za účelom nákupu hračiek deťom predškolského veku.

V súlade s chodom firmy je však navyšovanie cieľov, a preto sme sa rozhodli si zvoliť ako predsavzatia do ďalších rokov, prispieť každým rokom aspoň 2% zo zisku, aby sme tak pomáhali ešte viac.

Aj vďaka vám sme schopní venovať peniaze potrebným a toto číslo každoročne navyšovať. Ďakujeme.

A kam by ste prispeli vy?