Čo znamená počeštenie klávesnice?

Čo znamená počeštenie klávesnice?

Ak zavítate na stránku s parametrami niektorého z našich notebookov a dočítate sa až dole k položke jazyk klávesnice, zistíte, že je počeštená. Čo to znamená? Jednoducho to, že pôvodne bola klávesnica cudzojazyčná, ale my sme z nej urobili českú, teda sme ju počeštili..

Dell Precision M4700

Zháňať pre všetky notebooky náhradné klávesnice, ktoré už sú z českej výroby, by bola veľmi zložitá, nákladná a časovo náročná úloha. V mnohých ohľadoch efektívnejším riešením je súčasné klávesnicu počeštit za pomoci špeciálne pre tento účel vytvorených prílepok. Tie nanášame iba na klávesy, ktoré je potrebné počeštit, nie plošne na všetky.

Čo sa týka funkčnosti, tak tam samozrejme nemá vplyv, pre akú krajinu bola pôvodne klávesnica vyrobená. Funkcie jednotlivých kláves sú dané nastavením v operačnom systéme. U počeštenia tak ide len o to, aby ste na klávesoch videli to isté, čo sa po stlačení napíše.

Dell Precision M4700

Naše na mieru tvorené prílepky používame už viac ako dva roky a nestretávame sa s negatívnymi ohlasmi ani s problémami s opotrebením. Väčšinou sa nestretávame s ohlasom žiadnym, pretože zákazníci si prílepok ani nevšimnú. Nejde o žiadne usmolené samolepky, ale o precízne potlačené a nanesené prílepky na klávesnice Dell.

Jednu nevýhodu však takto počeštené klávesnice predsa len majú. Ak totiž disponujú funkciou podsvietenie, tak prelepené klávesy svetlo jednoducho neprepustia a teda vyzerajú, ako by pod nimi podsvietenie nefungovalo. Z tohto dôvodu u všetkých notebookov uvádzame, že nemajú podsvietenú klávesnicu – aj keby totiž mali, nevyzerala by kvôli prílepkom kompletne a z našej strany by teda bolo nefér túto funkciu uvádzať.

Dell Precision M4700

Máte ďalšie otázky ohľadom počešťovania klávesníc notebookov Dell? Neváhajte sa nás opýtať, prípadne sa na klávesnice môžete priamo pozrieť u nás na predajni v Rapotíně, kde sú notebooky pripravené k odberu, a teda s už počeštenými klávesnicami.

Refurbished notebooky Dell
s počeštenou klávesnicou