Bezdrôtovo nabíjaný notebook? Dell má prvý model

Bezdrôtovo nabíjaný notebook? Dell má prvý model

Zaznamenali ste správu o prvom notebooku s bezdrôtovým nabíjaním, ktorý sa dostal do bežného predaja? Aj ak nie, iste tušíte, že ide o stroj značky Dell – inak by sme sa o tom predsa nezmienili.

Dell Latitude 7285 je 12,3" konvertibilným notebookom / tabletom, ku ktorému možno zakúpiť odnímateľnú klávesnicu a nabíjaciu podložku. Bezdrôtové nabíjanie funguje tak, že notebook musíte položiť práve na túto podložku, ktorá už je napájaná klasicky káblom. Nejde teda o žiadnu revolúciu , ako by sme dúfali. Ak sa musíme trafiť do dokovacej stanice alebo položiť notebook na pripravenú podložku, to nie je žiadny zásadný rozdiel.

Dôležité ale je, že Dell nespí a snaží sa. Ide dopredu, a aj keď bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov na podobnom princípe už poznáme, je Dell prvým, kto technológiu reálne aplikoval do energeticky značne náročnejšieho notebooku. Na prílišný komerčný úspech tohto riešenia u Latitude E7285 by som si nestavil, ale smer Dellu považujem za správny. Len keď bude takto postupovať ďalej a aktívne sa podieľať na vývoji a uplatnení nových technológií, zostane vo svete výpočtovej techniky na prvých priečkach.

Podobne aj my v Technimaxe usilujeme o to, ísť stále dopredu vyvíjaním nových funkcií a služieb, ktoré majú za cieľ uľahčiť vám prácu a ušetriť váš čas. Ide nám o vás, našich zákazníkov. Ak je niečo, čím by sme vám mohli pomôcť, neváhajte nám poslať tip na zlepšenie. Za vaše podnety sme vždy radi.

Tip na zlepšenie