Ako sa vyznať v značení notebookov Dell Latitude

Ako sa vyznať v značení notebookov Dell Latitude

Pohybujete sa čas od času medzi notebookmi Dell Latitude a mätie vás ich značenie? Môže sa stať, že u nás uvidíte podobné notebooky Latitude E6320 a Latitude E6230 v takmer rovnakej konfigurácii a budete si hovoriť, aký že je medzi mini vlastne rozdiel. Preto krátko uvedieme, ako sa v repasovaných notebookoch Dell ľahko zorientovať podľa čísla uvádzaného za písmenom E.

Nový spôsob číslovania, ktorý Dell zaviedol v roku 2009, nie je vôbec zložitý a vzťahuje sa na všetky modely Latitude E z našej ponuky. Najlepšie si to ukážeme na príklade, vezmime teda model Latitude E6430.

Dell Latitude E6430

6 – Prvá číslica značí vyhotovenie šasi. Notebooky s plastovým šasi sú označené číslom 5, šasi zo zliatiny horčíka má číslo 6 a najvyššie číslo 7 označuje veľmi tenké hliníkové ultrabooky.

4 – Druhá číslica značí uhlopriečku displeja. 2 = 12,5"; 3 = 13,3"; 4 = 14"; 5 = 15,6". Podľa prvých dvoch číslic si teda môžeme okamžite urobiť obrázok o tom, o aký kvalitný / odolný a ako veľký notebook sa jedná.

3 – Tretia číslica značí poradie v modelovom rade, teda aká generácia notebook je. Najstaršie modely tu majú nulu, novšie jednotku, atď. V súčasnej dobe (2017) v našej ponuke repasovaných notebookov už nájdete modely štvorkové (napríklad teda E6440, E6540, apod.). Samozrejme sa môže stať, že model E6430 s procesorom Core i7, 8 GB RAM, SSD diskom a grafickou kartou bude výkonnejší, než E6440 v najslabšom prevedení s Core i3, avšak budete vedieť, že s vyšším modelom dostávate novšiu generáciu procesorov a často aj odlišný, modernejší dizajn, než mali predchádzajúce modely.

0 – S poslednou číslicou, s ktorou sa u notebookov Dell v našej ponuke stretávame, býva vždy nula.

Dell Latitude E6430

Pre precvičenie si môžeme vyskúšať niekoľko príkladov:

1) Ako veľký asi bude notebook Latitude E6320? Bude sa odolnosťou konštrukcie a veľkosťou displeja hodiť pre prácu na cestách? Áno, pretože má šasi z horčíkovej zliatiny a 13,3 "displej, vďaka čomu bude notebook malý a ľahký.

2) A čo Latitude E5510 na náročnejšie výpočtové úkony a reprezentáciu spoločnosti? Radšej nie, plastové šasi môže pôsobiť lacnejším dojmom a ľahšie sa poškodí, príliš reprezentatívne teda nebude. Displej je príjemne veľký pre prácu, avšak jednotkový rad bude mať starší procesor aj ostatné komponenty, a aj jeho dizajn bude na dnešné pomery už zastaralejší.

To všetko jednoducho zistíme z troch číslic, ktorými Dell svoje notebooky označuje. Dúfame, že sa vďaka týmto informáciám budete v našej ponuke ľahšie orientovať a výber tak pre vás bude ešte jednoduchším a rýchlejším..

Notebooky Dell Latitude