Ako Dell investuje do výskumu a vývoja?

Ako Dell investuje do výskumu a vývoja?

Dell OptiPlex case

Sledujete blog spoločnosti Dell? Čas od času tam možno naraziť na zaujímavé informácie a človek si utvorí predstavu, ako asi Dell aktuálne funguje a kam smeruje. Tento týždeň zverejnili článok s niekoľkými zaujímavými číslami, z ktorého sa pokúsim kúsok preložiť:

„Za posledných 5 rokov sme investovali vyše 20 miliárd dolárov do výskumu a vývoja a pripísali si cez 25 000 patentov či žiadostí o patent. A hoci naším základom je stále hardvér, inovácie prebiehajú naprieč portfóliom, aby sme priniesli kompletné riešenie infraštruktúry a počítačov, ktoré sú poháňané inteligentným softvérom. V Dell Technologies pracuje cez 20 000 inžinierov, vedcov a doktorov, z ktorých 85 % píše softvér.“

Pre menšie firmy a živnostníkov u nás sú to extrémne čísla, ktoré majú ďaleko k našej každodennej realite. Avšak ukazujú zaujímavý trend. Firma, ktorá vznikla na predaji HW, investuje 85 % svojich zdrojov do vývoja SW. Čo z toho usúdiť? Jednoducho mi z toho vyznieva, že hardvér už nie je problém. Už nie je potreba venovať toľko úsilia novým systémom pre usporiadanie komponentov, lepšiemu prúdeniu vzduchu kvôli chladenie, ľahšiemu prístupu ku komponentom,… To všetko už má Dell dávno pořešeno a stačí len občasné drobné úpravy.

Samozrejme nad tým rozmýšľam z hľadiska repasov. Prinesú nové stroje oproti repasovanými niečo navyše, okrem novších komponentov, ich výkon v kancelárii rovnako nevyužijeme? Z hľadiska zostavenie, stability, prístupnosti a technológie case zrejme nie. V kľude teda môžeme siahnuť k lacnejším repasom a nie je potreba investovať veľké peniaze do nových značkových strojov. Obzvlášť, keď aj k repasovanými počítačom Dell môžete mať služby a garancie, ktoré sa vyrovnajú drahému profesionálnemu supportu, napríklad vybavenie reklamácie do druhého dňa.

Vyberte si z repasovaných počítačov Dell