Vyššia trieda podľa vašich predstáv - Dell Latitude E6440

Vyššia trieda podľa vašich predstáv - Dell Latitude E6440

Skúste si predstaviť moderný značkový notebook vyššej triedy so skôr konzervatívnym dizajnom, ktorý je určený firemným zákazníkom. Pomyslite na šasi, displej, klávesnicu, komponenty, … Ako vaša predstava vyzerá? Podržte ju v mysli a poďme sa spoločne pozrieť na Dell Latitude E6440 </ b> – uvidíme, nakoľko sa tento 14 "stroj bude zhodovať s vašimi predstavami.

Nový dizajn

Dell Latitude E6440

Značne upravený dizajn modelu Dell Latitude E6440

U nás v Technimaxe sa každý deň stretávame s desiatkami business notebookov Dell Latitude dvadsiatkových a tridsiatkových radov. Dizajn všetkých ôsmich modelov v týchto radoch je v podstate rovnaký, preto nás príchod štyridsiatkového modelu E6440 nenechal chladnými. Aj keď po dôkladnejšom preskúmaní nachádzame preverené prvky z predošlých radov, na prvý pohľad sa zmeny zdajú byť zásadné. Zaujme hneď strieborné hliníkové veko, ktoré dáva zatvorenému notebooku celistvý vzhľad, z ktorého ako by sa stratilo kovové lemovanie rohov a hrán. Ihneď po otvorení veka však zistíme, že rámovanie zostalo, len je efektívnejšie zamaskované práve celistvou striebornou vrstvou.

Zmenšené šasi

Dell Latitude E6440

Menšie šasi pri zachovaní 14 "uhlopriečky

Zaujímavejšie zistenie nás čakalo, keď sme nový Latitude E6440 položili priamo vedľa jeho predchodcu, Latitudu E6430. Nezmenila sa totiž len povrchová úprava veka a jeho zaoblenie, ale celé šasi, totiž jeho fyzické rozmery. Hoci obsahuje displej s rovnakou uhlopriečkou 14 „, bol celok zmenšený, takže zodpovedá veľkosti približne 13“ modelu predchádzajúcej generácie – v podstate ako špeciálna edícia E6430S. Menšie rozmery pri zachovaní všetkých kľúčových parametrov, to je bez debát vítaná zmena pre všetkých užívateľov.

Usporiadanie prvkov

Dell Latitude E6440

Drobné zmeny ovládacích prvkov

Zmenšenie so sebou prinieslo užšie rámčeky okolo displeja a po stranách klávesnice. Kvôli tomu museli byť novo usporiadané prvky v okolí klávesnice – notifikačné diódy, tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, čítačka odtlačkov prstov a ďalšie. Nové usporiadanie je podobné, ako ho poznáme z predchádzajúcich 12,5" modelov, nejde teda o nič zásadné. Vďaka menej nápadnému kovovému rámovaniu potom pôsobí otvorený stroj matnejším dojmom a pri pohľade na displej nás nerušia žiadne výraznejšie prvky, snáď len klasické chrómované logo Dell.

Mechanické spracovanie

Dell Latitude E6440

Pevná kovová konštrukcia

Rovnako ako predchádzajúce generácie je aj Latitude E6440 z vyššej série firemných notebookov, ktoré sa vyznačujú kvalitným dielenským spracovaním a prémiovými materiálmi. Nenájdeme preto žiadne vŕzgajúce plasty ani popraskané vykývané pánty. Hodnota notebooku je viditeľná aj hmatateľná. A najlepšie je, že pri dlhej práci si stroje ani nevšimnete – spoľahlivý celodenný chod je vlastnosťou, ktorá vám umožní sústrediť sa na vašu prácu a neriešiť hardware.

Možnosti pripojenia

Dell Latitude E6440

Kompatibilita s dokovacou stanicou Dell E-family

Keď ste si predstavovali, aký notebook asi bude, brali ste do úvahy aj jeho konektivitu? Myslím si, že niektorí zo staršej školy stále dúfajú v moderný, kvalitný a cenovo dostupný stroj s COM portom, ale bohužiaľ, ani E6440 v tomto nie je výnimkou a COM získate jedine po pripojení k dokovacej stanici.

Čo ale poteší je prítomnosť VGA portu, takže ak máte v zasadačke starší projektor bez HDMI, nebude to problém. HDMI port má notebook tiež, a to nie v žiadnej mini / micro variante, ale klasickej plnej, takže nebudete potrebovať pamätať na redukcie. Ďalej už je štandardná výbava – RJ45 pre pripojenie k sieti a 4× USB 3.0, z ktorých jedno môže po zapnutí funkcie USB PowerShare v BIOSe slúžiť pre napájanie napríklad telefónu, aj keď je notebook vypnutý.

Maximálna konfigurácia

Dell Latitude E6440

Na kancelársky stroj prekvapivo výkonný HW

Zaujímavé je, ako výkonnú konfiguráciu modelu Dell Latitude E6440 môžeme nájsť, a to aj napriek zmenšeniu šasi. Ak vezmeme do úvahy najvyššie možné zostavenie, dostaneme malý notebook s Intel Core i7 procesorom, 16 GB operačnej pamäte a dedikovanou grafickou kartou AMD Radeon HD 8690 s 2 GB pamäťou. Bezplotnový SSD disk zaistí veľmi rýchle spúšťanie systému a prácu s dátami. Nejedná sa teda len o kvalitne spracovaný stroj, ale aj značne výkonný, ktorý nás môže bez brzdenia sprevádzať ešte mnohými rokmi.

Výkon do budúcna

Dell Latitude E6440

Moderný procesor predĺži výdrž na batériu a ušetrí za energie

Notebook je poháňaný procesorom Intel Core v už štvrtej generácii, ktorá nesie kódové označenie Haswell. Tieto procesory boli vyrábané 22 nm technológiou a do predaja sa postupne dostávali v rokoch 2013 a 2014. Všetky nasledujúce generácie procesorov prinášajú predovšetkým lepšiu optimalizáciu spotreby – na základe našich interných meraní nám vychádza, že model E6440 je energeticky o 28% úspornejší, než o dve generácie starší Latitude E6420.

Čo sa všeobecne procesorov týka, hrá Intel repasovanej technike do kariet – aj procesory druhej generácie sú stále dostatočne výkonné na pohodlnú kancelársku prácu a Intel to vie a výkon už v nových generáciách neherných procesorov nerieši toľko, ako práve ostatné aspekty, spotrebu a technológie. Po stránke výkonu je teda 4. generácia procesorov viac než dostatočným riešením.

Zameranie na bezpečnosť

Dell Latitude E6440

Vaše firemné dáta budú v bezpečí

Dôležitou súčasťou firemného notebooku je zabezpečenie. Keď bežnému užívateľovi niekto odcudzí fotky z dovolenky na Šumave, nie je to taký problém, ako keď dôjde ku skopírovaniu citlivých firemných dát, údajov o zákazníkoch apod. Preto je Dell Latitude E6440 zameraný na bezpečnosť.

So softvérom Dell Data Protection môžete notebook považovať takmer za trezor. Po hardvérovej stránke je totiž pripravený ponúknuť nielen základné bezpečnostné prvky, ako je čítačka bezpečnostných kariet a odtlačkov prstov, ale tiež oddelený čip pre ukladanie citlivých prístupových údajov a Hardware Crypto-Accelerator (HCA) pre šifrovanie diskov s certifikáciou FIPS 140–2, úroveň 3. Pre fyzickú ochranu pevného disku pred poškodením slúži senzor voľného pádu a gumová izolácia proti ľahším otrasom. Dell veľmi dobre vie, ako dôležitou témou pre firmy bezpečnosť je.

Zmeny v modelovom rade

Dell Latitude E6440

Dvaja zo štyroch strojov v modelovej rade sú ultrabooky

Ku koncu si zmienku zaslúžia aj ďalšie modely notebookov z tohoto štyridsiatkového radu. Doteraz sme poznali u každého radu 4 rôzne uhlopriečky displeja, to sa ale mení. Novo máme v rade dva ultrabooky, ktoré nahrádzajú najmenšie 12,5" a 13,3" modely. Ide o 12,5" Dell Latitude E7240 a 14" Latitude E7440. Potom nasleduje práve recenzovaný 14 „Latitude E6440 a nakoniec najväčší 15,6“ Latitude E6540. Ak teda v tejto generácii hľadáte klasický notebook s optickou mechanikou a čo najmenšou uhlopriečkou, 14" E6440 je správnou odpoveďou.

Riešenie pre nerušenú prácu

Dell Latitude E6440

Profesionálne riešenie pre kancelársku prácu

Zodpovedá Dell Latitude E6440 vašej predstave profesionálneho firemného notebooku vyššej triedy? Podľa spoločnosti Dell a našich skúseností ide o práve taký stroj. Kvalita, spoľahlivosť a možnosti zabezpečenia sú na naozaj vysokej úrovni a v spojení s modernými komponentmi je Latitude E6440 zariadením, ktoré vám poskytne všetko potrebné pre ničím nerušenú prácu. Vyberte si firemný repasovaný notebook Dell s garanciami spoločnosti Technimax a presvedčte sa sami.

Refurbished firemné notebooky Dell Latitude E6440