Tlačiareň do zdieľanej kancelárie - HP LaserJet Pro 400 M401

Tlačiareň do zdieľanej kancelárie - HP LaserJet Pro 400 M401

Potrebujete do kancelárií spoľahlivé tlačiarne, ktoré sú jednoduché na údržbu a majú nízkonákladovú prevádzku? Potom už ste sa iste začali obzerať po značke HP, ktorej séria čiernobielych laserových tlačiarní LaserJet je už mnoho rokov celosvetovo uznávanou jednotkou v oblasti firemnej tlače.Dlhodobé skúsenosti výrobcu, aj financie, ktoré má k dispozícii na vývoj, zaručujú prvotriednu kvalitu a funkčnosť tlačiarní, a to aj po rokoch používania. Spoločne by sme sa dnes radi zamerali na model HP LaserJet Pro 400 M401, ktorý nájdete v našej ponuke repasovaných tlačiarní HP.

Rozdiely v prevedeniach modelu M401

HP LaserJet Pro 400 M401DN

M401DNE (vľavo) a M401DN (vpravo) sa na prvý pohľad líši len v displeji

Tlačiareň HP M401 môžeme nájsť v štyroch prevedeniach – M401N so sieťovou kartou, M401DN so sieťovou kartou a automatickým duplexom a M401DW s auto. duplexom a WiFi kartou. Stretnúť sa môžeme aj s modelom M401DNE, ktorý má rovnaké funkcie ako DN, len nepodporuje priamu tlač z USB flash disku a miesto dotykového displeja disponuje iba dvojriadkovým nedotykovým displejom. Ľahšie to uvidíme v jednoduchej tabuľke:

Model Sieť (RJ45) Auto. duplex Dotykový displej Tlač z USB WiFi
M401N +
M401DNE + +
M401DN + + + +
M401DW + + + + +

Ďalej sa budeme zaoberať modelom M401DN, ktorý je najľahšie dostupný a ponúka drvivú väčšinu funkcií za výhodnú cenu. Poďme sa teda pozrieť na ďalšie funkcie, ktoré tlačiarne ponúkajú. Predovšetkým ide o možnosti tlače v sieti, a to nielen klasicky v rámci firemnej siete, do ktorej si tlačiareň pripojíte, ale aj cez službu HP ePrint, ktorá umožňuje zaslať email s prílohou na zabezpečenú cloudovú službu, z ktorej sa dokument automaticky vytlačí.

Pre využitie jednej tlačiarne viacerými užívateľmi hrá tiež odporúčaná mesačná záťaž. Hoci maximálna záťaž je až brutálnych 50 000 strán za mesiac, odporúčaná záťaž dosahuje na 3000 strán – to znamená asi 136 vytlačených strán každý pracovný deň. Takéto množstvo hravo postačí pre zdieľanú kanceláriu o štyroch i viac ľuďoch. Stále však nejde o veľkokapacitnú tlačiareň, ale radíme ju medzi menšie osobné kancelárske tlačiarne.

Užitočné funkcie

HP LaserJet Pro 400 M401DN

Spodný zásobník na 250 listov a ručný podávač

Už sme spomenuli dotykový displej, ktorý uľahčuje ovládanie a nastavenie tlačiarne. Zaujímavou funkciou je aj Auto-On/Off, úsporný režim, do ktorého sa tlačiareň prepne pri nečinnosti a šetrí tak energiu a teda aj náklady na prevádzku. Pri požiadavke na tlač sa potom automaticky aktivuje bez toho, aby bolo potrebné ju manuálne zapínať. Súčasťou HP M401DN je tiež duplexná jednotka, ktorá umožňuje automatickú obojstrannú tlač. Využívaním tejto funkcie môžete ušetriť náklady na papier a predĺžiť dobu, po ktorú nie je potrebné dopĺňať prázdne listy papiera do zásobníka.

Spodný zásobník pojme až 250 listov A4 bežnej kancelárskej gramáže, ale vďaka posuvnému zadnému dielu je možné vkladať aj iné formáty. Ako už býva pri tlačiarňach HP zvykom, pripojiť možno aj druhý spodný podávač na 500 listov. Ručný podávač na 50 listov možno plniť ako formátom A4, tak tiež A5, obálkami a ďalšími neštandardnými formátmi.

Spoľahlivosť s nízkymi nákladmi

HP LaserJet Pro 400 M401DN

Ľahko vymeniteľný a cenovo dostupný kompatibilný toner

Z hľadiska refurbished techniky je tlačiareň HP LaserJet M401DN vhodná aj vďaka svojej čiernej farbe. Biele modely, napríklad starší LaserJet P2055, môžu mať po rokoch používania v preslnenej kancelárii zažltnuté plasty, ktoré nevyzerajú práve pekne. Čierny model týmto neduhom netrpí a pre refurbished predaj je teda ešte vhodnejší. Nespornou výhodou je aj lacný kompatibilný toner, ktorý možno ľahko vymeniť. Ak teda hľadáte efektívne riešenie pre tlač v zdieľanej kancelárii, ktoré bude spoľahlivé a zároveň nízkonákladové, v repasovanej tlačiarni HP LaserJet Pro 400 M401DN ste ho našli.

Refurbished tlačiarne HP LaserJet Pro 400 M401 skladom