Prvotina s USB-C – Dell Latitude 5480

Prvotina s USB-C – Dell Latitude 5480

Novo sa medzi repasovanými notebookmi začína objavovať Dell Latitude 5480. Ide o 14" business notebook s modernou výbavou, ktorý v určitom zmysle začína novú etapu tejto série. Poďme sa krátko pozrieť, čo nám môže Latitude 5480 ponúknuť.

Dell Latitude 5480

Latitude 5480 má univerzálnu uhlopriečku displeja 14"

Kam sa stratilo E?

Začnime malú hádankou. Prečo nesie notebook označenie 5480 a nie E5480 ako mnoho predchádzajúcich generácií? Písmeno E pred číselným označením znamená prítomnosť dokovacieho konektora pre portreplikátor PR02X a PR03X kompatibilný práve s Dell E-family produkty. Jednoducho, ak má notebook v označenia E, má zospodu dlhý dokovací konektor, pokiaľ nemá E, nemá dokovací konektor.

Dell Latitude 5480 a novšie stroje už tento konektor nemajú, ale to neznamená, že k nim žiadnu dokovacú stanicu nepripojíme. Namiesto rozmerného jednoúčelového konektora tu nájdeme maličké a veľmi univerzálne USB-C, pomocou ktorého môžeme pripojiť nové typy dokovacích staníc Dell. Práve v tomto ohľade zahajuje model 5480 novú etapu série Dell Latitude, ktorá opúšťa dokovaciu stanicu kompatibilnú so siedmimi poslednými generáciami týchto notebookov (E6400, E6410, E6420, E6430, E6440, E5450, E5470).

Dell Latitude 5480

Malé USB-C s podporou DPortu

V čom notebook exceluje?

Vzhľadom k tomu, že je Latitude 5480 aktuálne ku koncu roka 2020 najnovšou generáciou notebookov v našej ponuke, je jeho jasnou prednosťou výkon, súvisiace s najnovšou generáciou procesorov Intel Core. Konkrétne ide o 7. generáciu dvojjadrových až štvorjadrových procesorov i3, i5 alebo i7, a to s tým, že dvojjadrové varianty sú energeticky úsporné s označením U, čo znamená nižšie prevádzkové teploty a dlhšiu výdrž pri prevádzke na batériu.

Ďalej sú vo výbave operačnej pamäte typu DDR4, pre ktoré ponúka notebook 2 sloty, kam môžeme celkom osadiť až 32 GB. Pevný disk môžeme použiť klasický 2,5" alebo aj rýchly M.2 modul, nie však oba súčasne. Čo sa týka grafiky, využijeme buď Intel HD čip v procesore, alebo sa môžeme stretnúť s konfiguráciou s dedikovanou grafickou kartou nVidia GeForce 930MX, ktorá už sa nezľakne ani práce s multimédiami. Stále ide ale o kancelársky notebook, ktorý nie je určený na grafické práce. Displej so 14" uhlopriečkou potom máva HD alebo Full HD rozlíšení.

Dell Latitude 5480

Zosilnené kovové pánty pre pevné uchytenie displeja

Čo k nemu možno pripojiť?

Na zadnej a bočných stranách nájdeme 3 konektory USB 3.1, USB-C, HDMI, VGA, RJ45, čítačku pamäťových kariet a audio kombinovaný vstup/výstup na slúchadlá a mikrofón. USB-C môže poslúžiť pre už spomínané pripojenie dokovacej stanice alebo ako DisplayPort. Samozrejmosťou je WiFi, Bluetooth, a niektoré konfigurácie disponujú slotom na SIM kartu pre 4G pripojenie.

Dell Latitude 5480

Jednoduchý čistý dizajn bez extravagantných prvkov

Komu najlepšie poslúži?

Dell Latitude 5480 je kancelársky notebook, najlepšie teda poslúži vo firemnom prostredí, kde sú kladené požiadavky na spoľahlivosť a dlhodobú funkčnosť pri každodenné osemhodinové prevádzke. Jednoduchý tmavý dizajn dobre zapadne do pracovného prostredia a ani na poradách nebude pôsobiť rušivým dojmom. Ak teda hľadáte spoľahlivý značkový notebook do firmy a chcete čo najnovší model, ktorý vám ešte pekných pár rokov vydrží, Dell Latitude 5480 je horúcim kandidátom.

Notebooky Dell Latitude 5480 skladom