Presne a práve do kancelárie - Dell OptiPlex 7010

Presne a práve do kancelárie - Dell OptiPlex 7010

Pri výbere počítača môžu rôznych zákazníkov zaujímať rôzne kritériá, ako napríklad výkon, spoľahlivosť, odolnosť, dizajn, cena a podobne. Preto je dobré hneď na začiatku uviesť, že Dell OptiPlex 7010 nie je pre každého a ani sa nesnaží všetkým vyhovieť, či snáď robiť kompromisy, aby bol pre každého aspoň trochu realizovateľným riešením. Nie, Dell vie, koho chce modelovým radom OptiPlex osloviť– firemných zákazníkov, ktorí od strojov požadujú predovšetkým celodennú spoľahlivosť, jednoduchú správu a dlhodobé riešenie do kancelárie, ktoré nebude potrebné každé dva roky meniť. A presne to Dell OptiPlex 7010 ponúka.

Rôzne vyhotovenia pre konkrétne potreby

Dell OptiPlex 7010

Aj cez spoločné potreby cieľových zákazníkov sa môžu ich špecifické požiadavky líšiť v závislosti od pracovného prostredia a náplne práce. Preto je OptiPlex 7010 ponúkaný hneď v štyroch prevedeniach. Najväčší tower je dobré umiestniť pod stôl, pokiaľ je tam miesto, kde nebude zavadzať. Navyše je do neho bez problémov možné vložiť druhý disk a PCI kartu, takže môže poslúžiť aj pre náročnejšiu kancelársku prácu, ktorá vyžaduje viac diskovej kapacity na rozsiahle projekty alebo špecializovaný komponent.

Desktop je stolné prevedenie, ktoré je možné používať ako postavené, tak položené. Vďaka pevnej konštrukcii ho možno bez obáv položiť aj pod monitor. Vďaka efektívnemu chladeniu a usporiadaniu vnútorných komponentov sa nemusíte obávať o prehrievanie, a to ani ak máte k dispozícii len zúžený priestor, do ktorého počítač umiestnite. Ventilátory sú výkonné, tiché a vyžarovaného tepla u kancelárskeho stroja nebýva veľa. Dell OptiPlex 7010

Small Form Factor (SFF) je rozmerovo ešte menší ako desktop, ale výkonom oproti nemu nestráca. Má len nepatrne slabší napájací zdroj, ale tiež podporuje nízko profilové PCI karty, vďaka ktorým si môžete funkcionalitu počítača rozšíriť podľa svojich potrieb. Ide o peknú kompaktnú variantu, ktorá je veľmi žiadaná.

Najmenší Ultra Small Form Factor (USFF) má svoje výhody vo skladnosti, pri ktorej však stále poskytne dostatočný výkon aj pre prácu na dvoch monitoroch súčasne. Už ale nemôžete počítať s možnosťou rozšírenia o druhý disk ani o PCI karty. Avšak pre prácu v doméne, kedy sú všetky dáta rovnako uložené v zdieľaných zložkách na serveri, nie je potreba diskovú kapacitu príliš riešiť.

Dizajn a pevnosť skrine

Dell OptiPlex 7010

Dizajn všetkých typov skríň je veľmi podobný – kombinácia čiernej a striebornej sa dobre hodí do každého prostredia a nepúta zbytočne pozornosť. Vcelku jednoduchý dizajn je elegantný a nebude sa v kancelárii biť s ďalším vybavením. Mechanickú odolnosť v stolných počítačoch zvyčajne nie je potrebné riešiť a ťažko ju s niečím porovnávať – ​​ani lacné počítače nemávajú plastové skrine. Vyzdvihnúť ale môžeme prepracované bočné otváranie skrine, ktoré sa nezasekáva a poskytuje nám ľahký prístup ku komponentom.

Jedinou nekovovou časťou je čelný panel s šedou mriežkou, ktorá sa pri páde alebo náraze môže čiastočne odlomiť. Dizajn tým utrpí, ale funkčne k žiadnej zmene nedôjde. Takýchto prípadov ale podľa našich skúseností býva minimum a aj skutočnosť, že Dell tento case od modelu OptiPlex 790 nezmenil, značí, že s ním nebývajú problémy.

Výkon pre kanceláriu

Dell OptiPlex 7010

Dell OptiPlex 7010 je určený do kancelárie, čomu zodpovedá aj jeho výbava a vlastnosti. Čoby kancelársky stroj by mal spĺňať určité kritériá, medzi ktoré bezpochyby patrí:

  • jednoduchá vzdialená správa
  • podpora práce na viacerých monitoroch
  • tichý ventilátor a nízke vyžarovanie tepla
  • spoľahlivosť a bezporuchový chod v celodennej prevádzke

Práve s týmito zámermi bol OptiPlex 7010 konštruovaný a v týchto ohľadoch vám dobre poslúži.. Na druhú stranu nesplní požiadavky grafikov a konštruktérov, ktorí potrebujú úplne iný stroj s iným zameraním.

Porovnanie s predchodcom

Dell OptiPlex 7010

Keď stroj porovnáme s predchádzajúcou generáciou, OptiPlexom 790,nenájdeme príliš veľa rozdielov, ktoré by nás prekvapili. Žiadaným posunom je však prítomnosť USB 3.0 portov, ktoré starší model ešte nemal. Vo všetkých prevedeniach tiež pribudol druhý DisplayPort konektor, takže aj najmenší USFF má k dispozícii dva.

Rozloženie komponentov vo vnútri skrine je potom u oboch modelov totožné, ale došlo k štandardnému generačnému posunu, takže v OptiPlex 7010 nájdeme novšie procesory Intel tretej generácie, ktoré majú okrem vyššieho výkonu a nižšej spotreby tiež lepší integrovaný grafický čip. Tu ale pozor, niektoré konfigurácie modelu 7010 sú uvádzané na trh aj so staršími procesormi druhej generácie, čo potom môže byť pre zákazníka mätúce. Odporúčame preto vždy pozerať sa na označenie procesora – aby sme vám to uľahčili, uvádzame generáciu procesora priamo v parametroch počítača, takže nemusíte zdĺhavo hľadať špecifikáciu podľa označenia CPU, ale stačí len krátky pohľad do parametrov či výber tovaru na našom webe skrze filtrovanie.

Jednoduchá výmena komponentov

Dell OptiPlex 7010

Počítače Dell, či už sa jedná o kancelársky rad OptiPlex či grafické stanice Precision, sú známe svojimi systémami pre ľahkú výmenu komponentov bez potreby použiť náradie. Popisovať všetky systémy u všetkých prevedení case by bolo zdĺhavé a únavné, vezmime si preto iba najbežnejšie prevedenie SFF, na ktoré sa pozrieme.

Najvýraznejším odnímateľným prvkom je tu plechový rám, v ktorom je vsunutá optická mechanika s pevným diskom. Pomocou modro označeného posuvníka možno celý diel odomknúť a vybrať, ale tiež je potrebné pomocou troch klapiek povoliť a aspoň vyklopiť čelný kryt. Potom už môžeme celý diel vysunúť z dvoch horných úchytov a vybrať. Z tohto rámu môžu byť vysunuté modro označené systémy, teda mechanika a pevný disk v plastových rámoch, ktoré uľahčujú manipuláciu a pohlcujú otrasy. Je to tak jednoduché, že aj mne stačila jediná ukážka technikom, aby som hneď bol schopný s týmto systémom pracovať.

Dell OptiPlex 7010

Ďalej je k dispozícii modrý plastový kryt v spodnej časti stroja, ktorý slúži ako pre organizáciu kabeláže, tak pre smerovanie prúdu vzduchu prechádzajúceho predným ventilátorom. Posledným modro označeným systémom je potom jednoduchá záklopka, ktorá slúži pre jednoduchú výmenu PCI kariet. Po jej odklopení možno karty hneď vybrať a zavretím sa naopak veľmi ľahko zaistí.

Možnosť personalizácie

Dell OptiPlex 7010

Repasované počítače Dell si u nás môžete dokonfigurovať podľa svojich špecifických potrieb a požiadaviek. Nič neurobíme s procesorom, ale vymeniť pevný disk za SSD, rozšíriť operačnú pamäť či predinštalovať operačný systém, to nie je problém a tieto možnosti nájdete na našom eshope v konfigurátore u produktu. Stroje od nás nie sú pečatené, takže ani ak do nich zasiahnete a sami si niektoré komponenty vymeníte, neprídete o našu záruku.

Ak vám záleží na vzhľade počítačov a máte obavu, že repasované stroje budú poškriabané a nevzhľadné, ponúkame vám možnosť prelepiť plech pružnou karbónovou fóliou.. Túto službu poskytujeme zadarmo a ak máte záujem vziať do firmy aspoň 10 kusov týchto strojov, môžeme vám do čierneho karbónu vyrezať vaše vlastné logo v striebornom prevedení. Všeobecne ale plechy našich repasovaných počítačov nebývajú nijako viditeľne poškrábané.

Stroj na svojom mieste

Dell OptiPlex 7010

Kancelársky počítač Dell OptiPlex 7010 je stroj na svojom mieste. Kancelársku prácu so všetkými jej požiadavkami na spoľahlivosť a chod bez prerušenia zastane spoľahlivo a efektívne, ako je od neho vyžadované, a do ďalších oblastí sa nesnaží zbytočne angažovať. Ak teda hľadáte vhodné riešenie do firmy, siahnutím po overenej značke Dell sa rozhodne nepomýlite.

Kancelárske počítače Dell OptiPlex 7010 skladom