Mobilné riešenie na CAD - Dell Precision M4800

Mobilné riešenie na CAD - Dell Precision M4800

Dell Precision M4800 je právom označovaný ako mobilná pracovná stanica, pretože svojím výkonom a funkciami sa od bežných notebookov značne líši. Séria Precision od Dell je dobre známa aj v oblasti stolových počítačov, kedy ide o konštruktérske stroje pre profesionálne využitie v oblasti 3D modelovania, strojárskych návrhov a analýz.. Notebook Precision M4800 zachováva toto zameranie, ale prináša ho v kompaktnom prevedení 15,6" notebooku.

Osvedčená konštrukcia

Dell Precision M4800

Notebook pôsobí na prvý pohľad robustným dojmom

Šasi stroja je takmer na nerozoznanie od predchádzajúceho modelu M4700, u ktorého sa osvedčilo. Vďaka mohutnosti hliníka a jeho vlastnostiam odvádzania tepla je toto krytie významným pomocníkom. Výkonné komponenty totiž nutne vyžarujú teplo, ktoré je však vďaka duálnym ventilátorom a tomuto robustnému šasi efektívne odvádzané. Vysoká odolnosť proti mechanickému poškodeniu a pevné pánty, ktoré displej držia, sú u týchto vyšších radov už samozrejmosťou.

Prémiový displej

Dell Precision M4800

UltraSharp displej s PremierColor

Displej takisto zodpovedá náročným požiadavkám, ktoré konštruktéri majú vhľadom k presnosti a vernému podaniu farieb. Na trhu je niekoľko variantov displejov, vrátane UltraSharp s FHD či až s QHD rozlíšením 3200×1800. Pre presné podanie farieb slúži technológia PremierColor, ktorou displej disponuje. Úhlopriečka panelu je 15,6" a celkové rozmery notebooku teda smerujú k mobilite. Pre pohodlnú prácu v kancelárskych podmienkach si väčšina profesionálov iste pripojí externé monitory.

Solídna konektivita

Dell Precision M4800

Aj v základe bez dokovacej stanice má stroj slušnú konektivitu

Pri zmienke o externých monitoroch je potreba informácií o konektivite. Tá je u Precision M4800 na takej úrovni, ako by sme od podobného stroja očakávali. Pre výstup obrazu nájdeme po obvode stroja HDMI, DisplayPort i VGA konektor. Ďalej je k dispozícii audio vstup a výstup, USB 3.0 a 2, eSATA, čítačka pamäťových kariet, sieťové pripojenie RJ45 a samozrejme konektor pre napájanie. Dôležitý je tiež port pre dokovaciu stanicu, vďaka ktorému môžeme pripojiť klasický dock kompatibilný s Latitude E-family a získať tak mnoho ďalších portov.

Prekvapivý výkon

Dell Precision M4800

S Core i7 procesorom a profesionálnou dedikovanou grafikou ponúka stanica veľmi pekný výkon

Po stránke vnútorných komponentov a výkonu sa môžeme oprieť o 4. generáciu Intel Core procesorov, a to až do prevedenia i7 Extreme Edition. Operačná pamäť môže dosahovať až 32GB DDR3L – označenie L znamená Low Voltage, teda nízkonapäťové moduly, za ktoré budete radi predovšetkým pri prevádzke na batériu. Dôležitou súčasťou pracovnej stanice je dedikovaná grafická karta. Rovnako ako v prípade stolových Precision, aj tu ide o profesionálne karty nVidia Quadro a AMD FirePro, o ktorých si môžete podrobnejšie prečítať v našom článku. Pamäťové úložiská môže notebook skrývať až tri – interný 2,5" disk, druhý 2,5" v šuplíku miesto optickej mechaniky, a k tomu ešte vnútorný mSATA modul.

Vysoké zabezpečenie

Dell Precision M4800

Pri výrobe je kladený dôraz na mechanickú odolnosť

Keď už máme možnosť troch dátových úložísk, pridal Dell podporu RAID 0, 1 a 5. Dáta tak môžeme mať ihneď zálohované bez toho, aby sme sa museli báť výpadku jedného disku. Zabezpečenie dát zabezpečujú aj ďalšie prvky, ako senzor voľného pádu, čítačka odtlačkov prstov, či čítačka čipových kariet, ktoré vo vybraných konfiguráciách nájdeme. Po softvérovej stránke je stroj pripravený na riešenie Dell Data Protection, vďaka ktorému môžete ľahko šifrovať svoje dáta a zamedziť ich zneužitiu.

Spoľahlivý celok

Dell Precision M4800

Pripojiť externé monitory s vysokým rozlíšením nie je problém

Mobilné pracovné stanice Dell Precision sú častou voľbou grafikov a pracovníkov s CAD aplikáciami. Či už hľadáte výkon na náročnú prácu alebo stabilitu a dlhodobú spoľahlivosť celku, Dell Precision M4800môže byť tým pravým mobilným riešením práve pre vás. Spoľahnite sa na overeného dodávateľa repasovanej techniky – vybrať si môžete priamo u nás na predajni, prípadne vám radi zašleme fotografie konkrétneho vybraného kusu. S každou objednávkou získate tiež naše garancie, ktoré sa zaväzujeme plniť pre vaše dobro. Ak máte k pracovnej stanici akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať, radi poradíme.

Mobilná stanica Dell Precision M4800 skladom