Kompaktná a spoľahlivá tlačiareň - HP LaserJet Pro M402

Kompaktná a spoľahlivá tlačiareň - HP LaserJet Pro M402

Tlačiarne sú jedinou výnimkou z nášho sortimentu, kedy sa radšej než k modelom značky Dell prikláňame k značke HP. Dlhoročná špecializácia a investície do vývoja tlačiarní urobili z HP lídra odvetvia. Poďme sa spoločne pozrieť na jeden z novších modelov, čiernobielu laserovú tlačiareň HP LaserJet Pro M402.

Vylepšený model série 400

HP LaserJet Pro M402

Nižší profil novšej tlačiarne HP LaserJet Pro M402

Na prvý pohľad je zrejmé značné zmenšenie rozmerov oproti predchádzajúcemu modelu rovnakej série 400. K tomu HP M402 navyše pridáva zrýchlenie tlače, a to ako súvislej, tak tlače prvej strany pri prechode z úsporného režimu. Navýšenie doznala aj odporúčaná mesačná záťaž, čo nám prezrádza, ako HP svojim produktom verí. Zrejme po skúsenostiach so spoľahlivosťou predchádzajúceho modelu nevideli problém v navýšení doporučenej hodnoty na 4000 strán za mesiac, čo vychádza na približne 181 strán vytlačených každý pracovný deň.

Prítomná je tiež funkcia Auto-On / Off, ktorá môže v čase nečinnosti tlačiareň automaticky prepnúť do úsporného režimu, vďaka čomu má menšiu spotrebu energie a šetrí tak náklady. Po pripojení do siete je tiež možné využívať tlač z cloudových služieb, prípadne z mobilných zariadení. Na vysokej úrovni je tiež zabezpečenie tlačiarne – všetky úrovne a možnosti zabezpečenia nájdete v oficiálnej dokumentácii.

Široká podpora formátov

HP LaserJet Pro M402

Podavač s podporou mnohých formátov

LaserJet M402 kombinuje používateľskú prívetivosť so širokými možnosťami nastavenia. Dobrým príkladom je podávač na 250 listov papiera, ktorý možno nastaviť ako do dĺžky, tak do šírky, a to buď na vyznačené štandardizované hodnoty alebo ľubovoľne podľa vašich potrieb. Pre správne nastavenie nemusíte mať žiadne zvláštne technické znalosti, všetky posuvníky sú totiž jasne označené modrou farbou a všetko je intuitívne a dobre značené. To sa týka ako zásobníkov, tak výmeny tonera.

Varianty modelu M402

HP LaserJet Pro M402

Jednoduchý, ale postačujúci displej pre základné nastavenia

Ako už je pri tlačiarňach HP zvykom, aj model LaserJet Pro M402 nájdeme v niekoľkých prevedeniach, a to M402N, M402DN, M402DNE a M402DW. Čo ktoré písmeno znamená opisujeme v jednom z našich článkov o značení tlačiarní HP. Dovysvetlenie je potrebné len u variantu DNE, ktorá je v tomto prípade úplne zhodná s DN, až na kapacitu vnútornej pamäte, ktorú má DNE dvojnásobnú.

Aktuálny model s plnou podporou

HP LaserJet Pro M402

Toner je ľahko prístupný a možno ho jednoducho vymeniť

Keď je reč o HP LaserJet Pro M402, je potrebné spomenúť, že rozhodne nejde o zastaralý model, na ktorý by výrobca zanevrel. Práve naopak, model je to velice aktuálny, a hoci u nás ho nájdete ako repasovaný, v čase písania článku je ho možné zakúpiť na českom internete úplne nový, a to za cenu v rozmedzí päť až šesť tisíc korún. Na oficiálnom webe spoločnosti HP nájdete na stiahnutie ovládače pre mnohé operačné systémy, vrátane aktuálnych Windows 10.

Ak hľadáte kancelársku tlačiareň, ktorá nezaberie veľa miesta a spoľahlivo vystačí aj pre niekoľko užívateľov, môže byť HP LaserJet Pro M402DN tým správnym riešením. Iste ju oceníte ako z hľadiska rýchlosti, tak i ľahkej údržby a obsluhy. Máte k tlačiarni nejaké ďalšie otázky? Neváhajte sa nám ozvať, radi vám poskytneme naše know-how a v prípade nejasností poradíme, ktorá z tlačiarní bude najvhodnejšia práve pre vaše potreby.

Refurbished tlačiarne HP LaserJet Pro 400 M402