Firemný notebook s numerikou – Dell Latitude E6530

Firemný notebook s numerikou – Dell Latitude E6530

Kancelársky notebook Dell Latitude E6530 je navrhnutý pre firemné využitie, a preto ponúka to, čo firmy vyžadujú – kvalitnú konštrukciu, dlhodobú spoľahlivosť v celodennej prevádzke, jednoduchú vzdialenú správu, možnosť pripojenia do dokovacej stanice, zobrazenie na viacerých monitoroch a ďalšie. Poďme sa podrobnejšie pozrieť, čo je tento 15,6 "notebook s numerickou klávesnicou zač a v čom vyniká.

Nadpriemerná odolnosť

Dell Latitude E6530

Latitude E6530 je chránený šasi v prevedení Tri-Metal, ktoré sa spoločnosti Dell aj zákazníkom už nespočetnekrát osvedčilo. Nielen, že vďaka eloxovanému hliníku dobre vyzerá, ale poskytuje aj potrebnú odolnosť a prémiovú kvalitu. Spevnené sú tiež rohy a celý obvod notebooku, ktorý môže byť najčastejšie vystavený nechceným nárazom. Oceľové pánty zaisťujú bezproblémové otváranie veka bez toho, aby ste sa museli obávať o praskajúce plasty, ako býva časté u lacných notebookov nižších tried. Základňa je potom zo zliatin horčíka, ako značí symbol Mg na spodnej strane.

Dell Latitude E6530

Toto šasi je testované a vyhovuje vojenskému štandardu MIL-STD 810G. Tak to aspoň uvádza oficiálna dokumentácia od výrobcu. A naozaj, možno veriť tomu, že šasi vydrží otrasy, prach, piesok, vysoké aj nízke teploty a rôzne ďalšie negatívne vplyvy. Avšak zo strany Dellu ide do istej miery o marketingový ťah, lebo hoci šasi samotné naozaj vydrží, komponenty v ňom vložené už často nie. A ťažko nám bude prospešné, keď notebook vystavíme extrémom a jediné, čo zostane v poriadku, bude šasi. Hoci je teda Dell Latitude E 6530 na pomery iných obdobných strojov nadpriemerne odolný, nejedná sa o model, ktorý by bol určený do extrémnych podmienok. Od toho sú iné varianty s označením Rugged, ktorých cena sa pohybuje na oveľa vyšších úrovniach.

Prívetivá správa

Dell Latitude E6530

Šasi firemného notebooku E6530 je prívetivé tiež pre technikov a správcov firemných strojov, pretože Dell sa snaží o čo najjednoduchší prístup ku všetkým kľúčovým komponentom, ktoré môže byť potreba vymeniť. Preto sú tiež skrutky na spodnej strane označené symbolmi, ktoré znázorňujú komponent, ktorý skrutka drží. Nemusíte tak už odskrutkovať všetko a potom skúšať, kde čo povolilo, ale môžete ísť hneď na istotu a ušetriť tak cenný čas aj svoje nervy.

Veľký displej

Dell Latitude E6530

Medzi notebookmi série Dell Latitude je model E 6530 tým najväčším, a to kvôli uhlopriečke 15,6". Väčšiu uhlopriečku 17,3" už potom majú len niektoré mobilné pracovné stanice Dell Precision. Niekto veľkosť považuje za negatívum, iný si zase pochvaľuje väčšiu zobrazovaciu plochu, na ktorej je možné i seriózne pracovať. Rozlíšenie displeja sa v závislosti od použitého panela pohybuje od HD, cez HD+, až po Full HD 1920×1080.

Numerická klávesnica

Dell Latitude E6530

Ďalšou výhodou E6530 je prítomnosť numerickej časti klávesnice, ktorá je od ostatných klávesov jasne oddelená, aby nedochádzalo k prehmatom. S týmto strojom tak už možno naozaj pohodlne pracovať, bez potreby externého monitora a klávesnice. Ak teda potrebujete na služobných cestách nielen vybavovať emaily, ale plnohodnotne pracovať, je väčší notebook vhodným riešením.

Fyzické rozmery a hmotnosť

Dell Latitude E6530

Čo do fyzických vlastností je E 6530 vcelku veľkým strojom, ako možno predpokladať už z uhlopriečky 15,6 ". Konkrétne ide o 384mm x 258mm s výškou 28mm, čo si ale človek podľa čísel ťažko predstaví. Pri hmotnosti takmer 2,5 kg sa v teréne prednesie, ale to je cena za pohodlie pri práci, ktoré poskytuje veľký displej a numerická klávesnica. Nejde o ultrabook, ktorý by bol tenký a ľahký, ale Latitude E6530 má výhody klasického notebooku, medzi ktoré patrí použitie bežného mobilného procesora, nie jeho nízkonapäťovej varianty, ktorá na jednu stranu šetrí batériu, ale zase má nižší výkon.

Výkon nielen pre kanceláriu

Dell Latitude E6530

Latitude E6530 je kancelársky biznis notebook, čo znamená, že mu nejde o čo najvyšší výkon, pretože ten vo firemnom prostredí a prácu s office nie je potreba. Napriek tomu nájdeme aj konfigurácie so značne výkonným štvorjadrovým Intel Core i7 procesorom, rýchlym SSD diskom, 16 GB RAM, dedikovanou grafickou kartou nVidia NVS 5200 a Full HD displejom s rozlíšením 1920×1080. Na takej konfigurácii sa už netreba obávať o výkon ani pri náročnej práci a používaní viacerých externých LCD monitorov.

Kompatibilná dokovacia stanica

Dell Latitude E6530

Spomenuli sme viac monitorov – tie môžete k Latitude E6530 najľahšie pripojiť cez dokovaciu stanicu Dell, ktorá je kompatibilná s mnohými ďalšími modelmi E-family. Pri prechode na iný model Dell Latitude E tak nie je potrebné meniť aj drahé príslušenstvo, ale stačí jednoducho prehodiť notebooky a môžete hneď ďalej pracovať bez ďalších komplikácií a investícií. Dokovaciu stanicu môžete vyberať väčšiu PR02X alebo menšiu PR03X, ktoré sa líšia v počte a type niektorých portov. K Latitude E 6530 odporúčame variantu docku s USB 3.0.

Príslušenstvo a komponenty

Dell Latitude E6530

Ak už máte niektorý iný notebook Dell Latitude, či už ide o model s uhlopriečkou 15,6" alebo menší, môžete ťažiť z kompatibilného príslušenstva. To sa netýka iba spomínanej dokovacej stanice, ale aj napájacieho adaptéra, batérie, optickej mechaniky, klávesnice a ďalších komponentov , ktoré sú vždy kompatibilné s určitými modelmi podľa špecifického kľúča. Napríklad 3G modem DW 5560 je kompatibilný so všetkými ďalšími tridsiatkovými radmi, teda s Dell Latitude E6230, E6330E6430. To je výhodné obzvlášť pre firemných správcov IT, ktorí ak kupujú do celej firmy tieto notebooky Dell, môžu pri poruche ľahko prehodiť diel za iný a nemusia kvôli reklamácii riešiť dočasnú náhradu za záložný kus.

Predchádzajúca generácia

Dell Latitude E6530

Dell Latitude E6530 je treťou generáciou kancelárskych notebookov Dell s procesormi Intel Core. Jeho predchodca, Latitude E6520, sa okrem použitého procesora a čipsetu v mnohom nelíši. Na prvý pohľad je u E6520 najviditeľnejšia iba jedna chýbajúca dióda pre indikáciu vyťaženia disku a oranžové orámovanie klávesnice, typické práve pre dvadsiatkový rad notebookov Dell Latitude. Spomínaný novší chipset však znamená tiež dôležitú podporu rýchlejších USB 3.0 portov, ktorú predchodca ešte nemá. Tým však zmeny v podstate končia a ak premýšľate o inovácii z E6520 na E 6530, potom neočakávajte žiadny veľký prevrat.

S výberom pomôžeme

Dell Latitude E6530

Ak hľadáte profesionálne notebooky na kancelársku prácu, ktorými budete moc vybaviť svoje firemné priestory, potom sú 15,6 "stroje Dell Latitude E6530 určite jednou z možných volieb. Všetko záleží na vašich konkrétnych požiadavkách, pri ktorých oznámení vám radi poradíme a pomôžeme vybrať vhodnú techniku Dell z celého nášho sortimentu..

Firemné notebooky Dell Latitude E6530 skladom