Dell Precision T7610 - pracovná stanica s premyslenou konštrukciou

Dell Precision T7610 - pracovná stanica s premyslenou konštrukciou

Ako to vyzerá vnútri naozaj veľké tower skrine pracovné stanice Dell Precision T7610? Poďme si ukázať niektoré zaujímavosti na pár fotografiách.

Riadené prúdenie vzduchu

Dell Precision T7610

Vzduchové tunely pre operačnú pamäť

Pokiaľ vám ide o dlhodobú životnosť a spoľahlivosť počítača, poteší vás vzduchové tunely okolo všetkých 16 slotov pre pamäte RAM, ktoré zároveň tvoria tunel pre procesory. Iba veľkosť skrine automaticky neznamená dobré chladenie komponentov, ak sa vzduch vo vnútri točí a neodchádza von. Dell Precision T7610 je ale dobre premyslený, takže horúci vzduch z dvoch procesorov je odvádzaný priamo von a nerozlieva sa do celého vnútorného priestoru.

Ľahko vymeniteľné disky

Dell Precision T7610

Jednoduchý prístup k diskom

Pevné disky po odklopení bočného krytu vôbec nevidíme. Sú totiž schované v časti za prepážkou so základnou doskou a dostaneme sa k nim jednoduchým odklopením čelného panelu. V spodnej časti potom hneď vidíme 4 pozície pre disky, ktoré možno bez potreby náradia vysunúť a vymeniť.

Odpojenie zdroja bez starostí o kabeláž

Dell Precision T7610

Odpojený povysunutý napájací zdroj

Napájací zdroj s obrím výkonom 1300W je tiež umiestnený oddelene za základnou doskou a obsahuje hneď dva ventilátory. Pomocou jednoduchého stlačenia modrej páčky ho môžeme uvoľniť a vybrať, bez toho aby sme si museli robiť starosti s kabelážou. Obvod s káblami je totiž v zadnej časti umiestnený napevno a zdroj sa k nemu pripája cez vlastné port.

Mechanizmy a závesy pre PCIe karty

Dell Precision T7610

Nieskrutkovacie úchyty pre PCIe karty

Grafické a ďalšie PCIe karty môžeme opäť ľahko vymeniť aj bez skrutkovača. Stačí odklopiť bočnicu a povoliť modrej mechanizmy, ktoré pridŕžajú zadný plech karty, zavesený na kovovom čape.

Vidíme, že skriňa pracovné stanice Dell Precision T7610 je naozaj premyslená. Ku všetkým komponentom môže človek ľahko pohodlne pristúpiť, zvyčajne úplne bez náradia. Zároveň je skriňa navrhnutá pre maximálne efektívne prúdenie vzduchu. Dell Precision T7610 môžeme bez obáv využiť na náročné renderovanie 3D projektov, ale aj ako tower server.

Pracovná stanica Dell Precision T7610 skladom