Dell Precision 7530 a Dell Precision 7540 – nové generácie notebookov na CAD

Dell Precision 7530 a Dell Precision 7540 – nové generácie notebookov na CAD

Naskladnili sme pre vás prvé kusy notebookov Dell Precision 7530 a Dell Precision 7540. Ide o 15,6" mobilné pracovné stanice s robustným šasi, ktoré sa nezľaknú ani náročných CAD projektov a celodennej záťaže. Poďme si ich v krátkosti predstaviť, tentoraz skôr formou popiskov pri fotografiách ako súvislým textom.

Dell Precision 7530

Na prvý pohľad celkom bežný 15,6" notebook, možno trochu hrubší, než sme dnes zvyknutí, čo dáva tušiť, že obsahuje výkonné komponenty a poriadne chladenie.

Dell Precision 7530

Pri pohľade zozadu si už všímame silný zliatinový rám a karbónový dizajn veka, ktoré sľubujú aj vysokú mechanickú odolnosť.

Dell Precision 7530

Klávesnica je zasadená do vyberateľného rámčeka, nie je zapustená priamo do šasi, takže ju možno ľahko vymeniť. Konštruktéri mysleli na ľahký prístup ku komponentom pre jednoduchú správu.

Dell Precision 7530

Oceľové pánty sú rozmerovo menšie ako u staršieho modelu Precision 7520, avšak stabilita veka zostáva na veľmi dobrej úrovni. Podľa potreby sa dá samozrejme kryt odrobiť a tuhosť pántu pritiahnuť alebo povoliť.

Dell Precision 7530

Kamera má novo vstavanú mechanickú krytku, takže pokiaľ máte podozrenie, že vás sledujú, môžete ju jednoducho zavrieť. Je to drobnosť, ale mnohých poteší a ušetrí im kúsok čiernej izolačky.

Dell Precision 7530

Základňa notebooku z brúsenej zliatiny je riadne masívna a na oboch bokoch aj na zadnej strane sú rebrované výdychy pre účinné chladenie. Skosené hrany dobre vyzerajú aj po designovej stránke.

Dell Precision 7530

Modely Precision 7530 aj Precision 7540 majú dva USB-C porty typu Thunderbolt 3, cez ktoré je možné pripojiť napríklad dokovaciu stanicu. Špecificky pre tieto Precisiony je robený dock Dell TB18DC, ktorý sa pripája cez oba dva USB-C konektory a dokáže notebooku poskytovať napájanie (power delivery) až 210W.

Dell Precision 7530

Z ďalších portov priamo na šasi je prítomné HDMI, mini DisplayPort, RJ-45, audio a 2 klasické USB 3.1. Voliteľne potom notebooky obsahujú čítačku čipových kariet a slot na pamäťové karty. Len staré VGA už by sme hľadali márne.

Dell Precision 7530

Pozreli sme sa na zovňajšok, ale čo komponenty vo vnútri? Možnosti sú veľmi rozsiahle, pretože notebooky sa dodávajú v mnohých rôznych konfiguráciách. Špecifiká je potrebné zvažovať vždy pri konkrétnom kupovanom kuse. Čo ale majú všetky Precisiony spoločné je zameranie na spoľahlivosť pri dlhodobej záťaži, napríklad pri renderovaní. Podobne sa môžete spoľahnúť na kompatibilitu s mnohými najznámejšími grafickými programami vďaka certifikácii ISV.

Či je pre vás Precision 7530 alebo 7540 vhodný spoznáte najlepšie tak, že ho vyskúšate. U nás môžete zakúpený tovar bez udania dôvodu vrátiť až do 30 dní od nákupu, a to aj pokiaľ nakupujete na firmu. Vyskúšajte notebooky Precision na grafiku a CAD.

Vyberte si z notebookov Dell Precision