Dell OptiPlex 7070 – spoľahlivý počítač 9. generácie

Dell OptiPlex 7070 – spoľahlivý počítač 9. generácie

Počítač Dell OptiPlex 7070 je spoľahlivý model najvyššej triedy, určený pre širokú škálu firemných klientov. Ako nový sa začal predávať roku 2019, a to v prevedení Tower, Small Form Factor (SFF) a Micro. OptiPlex 7070 ponúka bohaté možnosti konfigurácie, z ktorých si nevyberie iba málokto. Dôraz je kladený aj na jednoduchú správu a zabezpečenie vo firemnej sieti.

Procesor 9. generácie

V OptiPlexe 7070 sa môžeme stretnúť s piatimi rôznymi radmi procesorov Intel 9. generácie, čo je nezvyčajne široké rozpätie. Začína od 2-jadrových Pentium, cez 4-jadrové Core i3, 6-jadrové Core i5, 8-jadrové Core i7 av niektorých prípadoch môžeme nájsť až Core i9, rovnako s ôsmimi jadrami. V najmenšom prevedení Micro bývajú úspornejšie nízkonapäťové procesory s označením T.

Dell OptiPlex 7070

Súčasťou procesora je integrovaný grafický čip Intel UHD 630, ktorý podporuje pripojenie až 3 monitorov a rozlíšenie až 4K. Vo väčšine prípadov však OptiPlex 7070 obsahuje iba 2 DisplayPort výstupy, takže bez doplnenia dedikovanej grafickej karty pripojíme maximálne 2 monitory.

Rýchla pamäť a disky

Operačná pamäť RAM môže dosahovať až serverové kapacity, maximum je totiž 64 GB DDR4. Na rozdiel od serverov ide ale o non-ECC pamäte, teda štandardné desktopové riešenie. Zatiaľ čo Tower a SFF majú 4 DIMM sloty, Micro má len 2 s podporou maximálne 32 GB. Ale do kancelárií a firiem na bežnú aj náročnú prácu úplne postačuje 16 GB, takže pre väčšinu užívateľov zostanú maximálne hodnoty iba zaujímavou teoretickou hranicou.

Dell OptiPlex 7070

U diskov je situácia iná a ich plný potenciál určite využije oveľa väčšie percento používateľov. Do prevedenia Tower a SFF môžeme vložiť klasický 3,5" HDD alebo dva 2,5" HDD či SSD a k nim ešte ultra rýchle M.2 NVMe SSD. Aj z kompaktného PC tak môže vzniknúť stroj s veľmi rýchlym a kapacitne veľkým úložiskom.

Jednoduchý prístup ku komponentom

Konštrukčne sa Dell OptiPlex 7070 drží dlho zavedených poriadkov a umožňuje ľahký a rýchly prístup ku komponentom bez toho, aby sme museli používať skrutkovač či iné náradie. Všetky odklopné a pohyblivé systému sú jasne označené modrou farbou a ich použitie je značne intuitívne. Vo firme vybavenej OptiPlexom 7070 tak správca IT ušetrí veľa času pri výmenách komponentov a čistení počítača.

Dell OptiPlex 7070

Neochudobnená konektivita

Zatiaľ čo u novších notebookov je zvykom orezávať počty a typy konektorov na minimum, počítače si stále držia svoje pevne zaužívané štandardy. Na OptiPlexe 7070 v prevedení Tower a SFF nájdeme aj staručké PS/2 konektory pre klávesnicu a myš a sériový port (COM). Z obrazových výstupov už ale nemáme analógové VGA ani DVI, ale 2× digitálny DisplayPort. Potom už tu máme iba klasický RJ-45 pre LAN, audio port a množstvo USB 3.1, USB 2.0 a jedno USB-C. Voliteľne môže byť na počítači tretí video výstup (VGA, ďalší DisplayPort, alebo HDMI), ale vo väčšine prípadov bude PC bez neho.

Dell OptiPlex 7070

Moderné PC pre každú situáciu

Či už zháňate počítač do kancelárie, do školy alebo na doma, Dell OptiPlex 7070 vám dobre poslúži v každej situácii. Je to moderné PC s vysokým výkonom, ktorý obsahuje aj bezpečnostný modul TPM 2.0 a má plnú podporu Windows 11. Ako repasovaný počítač ho môžete kúpiť za zlomok pôvodnej ceny a získať tak high-end značkový model so skvelým pomerom ceny a výkonu.

Vyberte si z repasovaných PC Dell OptiPlex 7070