Dell OptiPlex 3070 – moderný počítač na každodenné použitie

Dell OptiPlex 3070 – moderný počítač na každodenné použitie

Radi by sme vám predstavili počítač Dell OptiPlex 3070, ktorý je ku koncu roka 2022 jedným z najmodernejších PC v rámci repasov. Ide o ideálny počítač do kancelárie, ktorý môže byť veľmi zaujímavou alternatívou k novým počítačom. Ako repasovaný PC má oproti novému značne nižšiu cenovku, ale pritom ponúka moderné komponenty a povestnú spoľahlivosť značky Dell.

Dell OptiPlex 3070

Tri veľkostné prevedenie

Dell OptiPlex 3070 sa vyrába v troch variantoch, a to Tower, SFF a Micro.

  • U našich zákazníkov je najobľúbenejšie práve SFF, kompaktné desktopové prevedenie, ktoré nezaberie veľa miesta na stole a ide rozšíriť o nízko profilovú PCIe kartu.
  • V závese za ním je obľúbené Micro, ktoré má naozaj miniatúrne rozmery a býva osadené energeticky úspornými procesormi s označením T. Tieto úsporné počítače sú v poslednej dobe kvôli energetickej kríze veľmi žiadané.
  • Nakoniec je tu prevedenie Tower, ktoré už patrí skôr pod stôl ako naň. To môžeme rozširovať aj o plnej PCIe karty a vďaka priestrannej skrini je zaistené najefektívnejšie chladenie vzduchom. Málokto ale kancelársky počítač dlhodobo prevádzkuje vo vysokej záťaži, aby musel riešiť efektivitu chladenia.
Dell OptiPlex 3070

Prítomnosť HDMI konektora

Pri OptiPlexe 3070 mnohé poteší konektivita, pretože počítače ponúkajú 1× DisplayPort a 1× HDMI. Väčšina ostatných modelov Dell ponúka z video portov len 2× DisplayPort, ale pritom mnohí používatelia HDMI vyžadujú a musia si potom dokupovať prechodku. Prítomnosť HDMI v OptiPlexe 3070 je teda veľmi vítanou záležitosťou. Z konektorov naopak chýbajú staré PS2 a COM port, čo ale väčšinu užívateľov trápiť nebude. Ďalej je prítomný RJ45 konektor pre sieť, audio konektory a mnoho USB portov.

Dell OptiPlex 3070

Procesory 8. a 9. generácie

Čo sa týka procesora, môžeme sa v OptiPlexe 3070 stretnúť s 8. a 9. generáciou Intel Core, čo je dobrá správa pre všetkých, ktorí chcú najnovší Windows 11, ktorý je oficiálne podporovaný od 8. generácie Intel procesorov. Nájsť tu môžeme rozsiahlu škálu typov CPU: Celeron, Pentium, Core i3, Core i5 a Core i7. Najčastejšie sa stretneme s Core i5, ktoré v týchto novších generáciách mávajú 6 jadier.

Ďalšie komponenty nás asi ničím neprekvapia. Osadiť môžeme RAM DDR4 do kapacity 32 GB ak SATA disku môžeme pri všetkých prevedeniach pridať ešte rýchly M.2 NVMe SSD disk. Dobrou správou je, že aj do malého Micra je možné vložiť 2,5" SATA disk a druhý M.2 SSD.

Dell OptiPlex 3070

Ak hľadáte spoľahlivý počítač na každodenné použitie, Dell OptiPlex 3070 vás nesklame. Dobre poslúži na náročnú kancelársku prácu aj na domáce použitie, kde mnohí využijú integrovaný HDMI konektor.

Vyberte si Dell OptiPlex 3070 z našej ponuky