Najmenší Dell OptiPlex 790 USFF

Najmenší Dell OptiPlex 790 USFF

Dell OptiPlex 790 v prevedení USFF je zaujímavým počítačom, ktorý stojí za povšimnutie. Natočili sme preto krátke video, v ktorom tento model predstavujeme. Informácie v tomto článku sú podobné s tými vo videu. Ďalšie informačné videá z našej produkcie nájdete na našom youtube kanáli.


Výkonom nezaostáva

Dell OptiPlex 790 OptiPlex 790 USFF je malá krabička, ktorá ponúka viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Okrem zaujímavého dizajnu ide predovšetkým o výkon. Ten je porovnateľný so všetkými väčšími OptiPlex 790, ktorých procesorom býva najčastejšie Intel Core i5 druhej generácie. Rovnaký majú tiež chipset a pamäte RAM. Rozdielny je pevný disk, ktorý má v prípade USFF rozmery 2,5". Tieto disky sa bežne používajú v notebookoch a jedná sa tiež o univerzálny rozmer SSD diskov. USFF má ďalej optickú mechaniku typu slim, ktorú spoznáte jednoducho podľa toho, že sa tlačidlo na otvorenie mechaniky nachádza priamo na výsuvnej časti, nie pod ňou ako u klasických mechaník. Ďalší rozdiel je v zdroji – najväčší OptiPlex 790 tower ponúka 265W, zatiaľ čo USFF iba 200W. Úspora energie je jednou z výhod modelu USFF, ktorý sa chváli certifikáciou Energy Star 5. Počítač zároveň vyhovuje ekologickej norme EPEAT, pretože minimálne 10% jeho šasi je vyrobené z recyklovaných plastov. V kombinácii s tým, keď si od nás zakúpite stroj ako repasovaný, teda ušetríte ako svoju peňaženku pri nákupe aj prevádzke, tak našu planétu.

Má aj svoje obmedzenia

Dell OptiPlex 790Miniatúrne prevedenie má však aj svoje nevýhody. Jednou z nich je len jediný interný miniPCIe slot, oproti až štyrom klasickým slotom u iných prevedeniach modelu 790. To znamená, že napríklad rozšírenia o bežnú grafickú kartu tu nie je možné – jednak kvôli chýbajúcemu slotu, ale aj kvôli menšiemu výkonu zdroja a nakoniec aj kvôli možnostiam chladenia prúdiacim vzduchom. Na grafickú kartu tu skrátka nezostalo miesto.

Schová sa za monitor

Dell OptiPlex AIO K čomu je teda najmenší OptiPlex 790 USFF dobrý? K bežnej práci s kancelárskymi aplikáciami, s účtovníctvom, na prehliadanie internetu, sledovanie multimédií a ďalším bežným činnostiam, na ktoré nie je potrebné zvlášť vysokého grafického výkonu. Nespornou výhodou je aj možnosť zasadiť tento počítač do špeciálneho stojana za monitor, čím vytvoríte kompaktnú a ľahko prenosnú zostavu all-in-one. Viac informácií o zostave all-in-one sa dozviete vo videu, ktoré pre vás už predtým nakrúcal kolega.

Ukrýva štítok

Dell OptiPlex 790 Na záver je potrebné poukázať na malé plastové putko v zadnej časti počítača. Zákazníci občas hľadajú a nemôžu nájsť, kde je nalepený COA štítok Optiplex USFF. Prezradíme vám teda, že stačí potiahnuť za toto plastové pútko, čím sa vysunie malá karta s hľadaným štítkom. Vďaka tomuto opatreniu nedôjde k náhodnému poškodeniu štítku ani jeho prípadnej strate a navyše zostane zachovaný čistý dizajn.

Ak vás model Dell OptiPlex 790 USFF zaujal, neváhajte ho zakúpiť. Za dobrú cenu získate kvalitný repasovaný počítač so zárukou, ktorý pre vás bude dlhé roky poctivo pracovať.

Prezrieť si Dell OptiPlex 790 USFF