Ako zrýchliť Windows 10 vypnutím vizuálnych efektov

Ako zrýchliť Windows 10 vypnutím vizuálnych efektov

Máte starší počítač so slabým procesorom a nízkou kapacitou RAM pamäte? Potom sa môže stať, že už samotné prostredie Windows 10 vám spomaľuje prácu a celkový užívateľský zážitok. Našťastie ale existuje možnosť, ako zrýchliť Windows 10 zakázaním vizuálnych efektov operačného systému, ktoré si zbytočne niečo málo z dostupných systémových prostriedkov odhrýza. U Windows 10 už to nie je zďaleka tak zlé, ako sme zažili v prípade Windows Vista, ale predsa len sa v niektorých prípadoch môže vypnutie vizuálnych efektov hodiť.

Ako zrýchliť Windows 10 vypnutím vizuálnych efektov?

Pre vypnutie vizuálnych efektov prejdite do vyhľadávania (Win+S) a začnite písať Upraviť vzhľad až budete mať k dispozícii položku Upraviť vzhľad a výkon systému Windows. Tú vyberte a hneď budete mať k dispozícii dialógové okno. V ňom na záložke Vizuálne efekty môžete zvoliť položku Optimalizovať pre výkon, čím sa odznačí všetky nižšie uvedené položky, teda deaktivujú sa vizuálne efekty. To by u tých najslabších PC malo prispieť k zrýchleniu Windows 10.

Ako zrýchliť Windows 10 vypnutím vizuálnych efektov

Zasekáva sa vám práca a prostredie Windows aj po vypnutí vizuálnych efektov? Skúšali ste preinštalovať operačný systém a rôzne ďalšie veci, ktoré by vám mohli pomoc, ale nepomohli? Potom je možná na čase premýšľať nad obmenou celého zariadenia. Vyberte si z našej širokej ponuky repasovaných počítačov alebo notebookov, prípadne sa nám ozvite a my vám odporučíme stroj na základe vašich potrieb.

Vyberte si z repasovaných počítačov Dell