Ako nastaviť notebook, aby sa pri zatvorení nevypol

Ako nastaviť notebook, aby sa pri zatvorení nevypol

Používate notebook s pripojeným externým monitorom alebo rovno v dokovacej stanici s viacerými monitormi? Potom nepochybne chcete, aby po zatvorení veka zostal notebook zapnutý a nedochádzalo k jeho uspanie. Niektorí to riešia tým, že ho nechajú trochu pootvorený, ale existuje veľmi jednoduché a oveľa elegantnejšie riešenie. Stačí ísť do nastavenia Windows.

Ako nastaviť notebook, aby sa pri zatvorení nevypol?

Spustite vyhľadávanie (Win+S), zadajte zatvorení krytu a vyberte ponúkanú možnosť Zmeniť akciu vykonávanú pri zatvorení krytu. Tu uprostred okna pri položke Pri zatvorení veka zvoľte Nevykonať žiadnu akciu a uložte zmeny.

Ako nastaviť notebook aby sa pri zatvorení nevypol - krok 1
Ako nastaviť notebook aby sa pri zatvorení nevypol - krok 2

Vďaka tomuto ľahkému nastaveniu už sa vám notebook pri zatvorení nevypne. Môžete tak v kľude pracovať na externých monitoroch, bez toho aby ste nechávali notebook pootvorený a trápili tým pánty veka a zbytočne zvyšovali spotrebu svietiacim displejom.

Premýšľate o kúpe notebooku, napríklad aj s dokovacou stanicou a monitory? Potom si vyberte v našej ponuke profesionálne repasovaných notebookov značky Dell so zárukou až 4 roky.

Vyberte si notebook Dell so zárukou až 4 roky