Ukončenie predaja licencií Windows 7

Ukončenie predaja licencií Windows 7

Dnes pro vás máme možná smutnou, ale nevyhnutnú zprávu. Dopredali jsme poslední zásoby licencí Windows 7 pre repasované počítače. Ich predaj bol Microsoftom ukončený už minulý rok, ale vďaka veľkému predzásobeniu sme boli schopní poskytovať vám ich až doteraz. Ďalej už to však naozaj nejde a doplnenie o licenciu Windows 7 už tak v našom konfigurátore nenájdete.

Dell Latitude E7240

Po licenciách Windows 7 nám už zostala len prázdna priehradka

Sprvu sme boli s Windows 10 radšej opatrní a niektorí aj trochu skeptickí, však dnes už desiatky nie sú tým, čím na začiatku. Ide o odladený operačný systém, ktorý už je dlhú dobu spoľahlivo používaný po celom svete. Už sme sa presvedčili, že Windows 10 bez problémov funguje aj na všetkých nami predávaných strojoch, i tých najstarších, ktoré ho nepodporujú oficiálne podľa údajov výrobcu.

Možnosť downgrade

Pokiaľ ste ale za Windows 7 pripravení bojovať, je tu možnosť downgrade. Túto možnosť vám ako predajcovia nemôžeme ponúknuť, ale sami ju využiť môžete. Stačí od nás klasicky zakúpiť doplnenie o licenciu Windows 10, a potom si zavolať na podporu Microsoftu.Keď im nadiktujete licenčný kľúč zo štítku Windows 10 s požiadavkou o downgrade, obratom vám oznámia kľúč na Windows 7. Potom už stačí len preinštalovať OS na požadovaný Windows 7 a aktivovať. Ako ale bolo povedané, tento proces, pokiaľ o neho stojíte, je úplne vo vašej réžii.

Pôvodné COA štítky

Čo sa týka COA štítkov, tak u nich sa nič nemení. Na strojoch bez licencie stále pôvodné COA Windows 7 nechávame nalepené. Ako vždy uvádzame, COA štítok nie je platná licencia a funkčnosť kódu z tohto štítku negarantujeme.

Chcete vedieť viac o licencovaní repasovaných počítačov a COA štítkoch?Potom si môžete prečítať naše odpovede na najčastejšie kladené otázky, kde nájdete ďalšie informácie v otázkach číslo 5 až 9.

Odpovede na najčastejšie otázky