Garancia kvality LCD monitorov Dell UltraSharp, Professional a Entry Level

Garancia kvality LCD monitorov Dell UltraSharp, Professional a Entry Level


Garance kvality PC
  1. LCD displeje sú bez akýchkoľvek chýb. Nenájdete na nich žiadne škrabance, otlaky, chybné pixely, spinká (drobné smietky pod tienidlom), biele škvrny alebo akékoľvek iné chyby zobrazenia
  2. Kryty môžu obsahovať iba drobné vlásočnicové škrabance, nie však hlboké vrypy prenikajúce pod vrchnú kryciu vrstvu
  3. Mechanické tlačidlá sú nielen funkčné, ale aj bez mechanického poškodenia
  4. Všetky porty pre pripojenie externých zariadení sú bez akéhokoľvek poškodenia
  5. Skelet (kryt) monitora nie je narazený ani prasknutý
  6. Kontrolujeme počet hodín, ktoré už monitor nasvietil. Monitory s väčším počtom hodín vyraďujeme, aj keď sú funkčné a bez závad (prevencia reklamácií)

Kontrolou kvality vyraďujeme 14 %

Monitory sú síce stacionárnym zariadením, ktoré stoja na stole a zvyčajne nevykazujú mnoho porúch, ale zobrazovacia plocha (displej), ktorá je najdôležitejšou časťou monitora, často vykazuje rôzne neopraviteľné vady, ktoré niekedy nebývajú na prvý pohľad vidieť. Pri dlhodobom užívaní však kazia dojem z monitora a obmedzujú jeho použiteľnosť. Preto sa na tento nešvár zameriavame a monitory aj s minimálnou chybou nekompromisne vyraďujeme.

Kvôli drobným chybám displeja sme v roku 2017 vyradili a ekologicky zlikvidovali 14% všetkých LCD monitorov, ktoré prešli štandardným testom u dodávateľa, a ktoré by pravdepodobne ostatné firmy zaradili do predaja. My to nerobíme, my na kvalitu použitých monitorov dbáme.

Pri manipulácii a skladovaní niekedy dochádza k mechanickému poškodeniu tlačidiel monitora, ktoré sú síce funkčné, ale nadrobno mechanicky poškodené. Pri ostatných býva zvykom zaraďovať také monitory do kvality A. My však monitory s poškodenými tlačidlami nekompromisne vyraďujeme z predaja.

Aj napriek tomu je potrebné pamätať na to, že nakupujete tovar použitý, nie nový.