Elektronický kľúč Windows 10

Elektronický kľúč Windows 10

Možno ste si už všimli, že u niektorých notebookov a počítačov uvádzame novo v názve a v parametroch formuláciu „el. kľúč Windows 10 PRO“. Skratka značí, že elektronický aktivačný kľúč pre Windows je už z výroby zapísaný v BIOSe zariadení. Platný je pre Windows 8 a 10 vo verzii Professional. Kľúč nenájdeme na fyzickom COA štítku, ako sme boli zvyknutí u predchádzajúcich verzií.

Po stránke licencovania sa však nič nemení – stroj od nás zakupujete bez operačného systému a pre plnohodnotne licencovaný a predinštalovaný OS je potreba prikúpiť doplnenie o licenciu z nášho konfigurátora.

Dell Latitude E7240

Namiesto COA štítku už len nálepka

Môžete si všimnúť, že elektronický kľúč v BIOSe sa týka len tých najnovších strojov z našej ponuky. Začína sa vyskytovať v podstate s nástupom štvrtej generácie procesorov Intel, keď mali niektoré stroje už pri prvom predaji novší Windows než 7. Do budúcna tak možno očakávať stále viac strojov s aktivačným kľúčom v BIOSe a menej COA štítkov.

Pozrite sa, ktoré notebooky a počítače z našej ponuky majú zabudovaný elektronický kľúč. Na našom e-shope si ich ľahko vyhľadáte pomocou rozšíreného filtrovania.

Notebooky Dell
s el. kľúčom Windows 10
Počítače Dell
s el. kľúčom Windows 10