Aké SSD dostanete pri výmene cez konfigurátor?

Aké SSD dostanete pri výmene cez konfigurátor?

Zrejme už ste si všimli, že v konfigurátore už neponúkame len všeobecnú „výmenu HDD za SSD“, ale konkrétne „výmenu HDD za nový SSD od Samsung“. Mnohým z vás totiž záleží na type a rýchlostiach SSD disku, ktoré sme pre vás skôr, keď sa jednalo o rôzne použité disky rôznych výrobcov, nemohli zistiť. Aby ste sa nemuseli ďalej obávať o to, ako veľmi je SSD použitý, opotrebovaný a aké podporuje rýchlosti, rozhodli sme sa dávať vám len to najlepšie. Akákoľvek výmena či doplnenie SSD z nášho konfigurátora vám tak zaručí, že dostanete úplne nový, neopotrebovaný disk s jasným označením, o ktorom sa môžete dočítať ďalšie informácie kdekoľvek na internete.

Samsung V-NAND SSD 850 Evo

Disky s kapacitou 250 GB a 500 GB dodávame Samsung V-NAND SSD 850 Evo. VV-NAND v názve značí technológiu spoločnosti Samsung – 3D Vertical NAND, ktorá bola uvedená do predaja v roku 2014. Ako názov vcelku jasne značí, jedná sa o pamäť, ktorá nie je rozložená iba v jednej rovine, ale je stavaná vertikálne akoby do vyšších poschodí. Vďaka tomu môže dosahovať vyššej kapacity, rýchlosti, spoľahlivosti a zároveň nižšej spotreby.

Vďaka revolučnej vertikálnej konštrukcii vnútornej pamäte nadobúda disk spomenutých lepších vlastností, avšak ich dosiahnutie nebolo zadarmo. Samsung sa musel vysporiadať s technickými výzvami, pričom medzi jednu z najväčších patrilo zabránenie poškodeniu dát kvôli rušeniu nad sebou usporiadaných buniek. Technologické riešenie sa však vydarilo a SSD radu 850 sa na trhu teší veľkej obľube už celé tri roky.

Samsung V-NAND SSD 850 Evo

Vertikálna štruktúra diskov obsahuje 48 na sebe naukladaných vrstiev, skrze ktoré vedú prepojovacie komunikačné kanály. Aby sa zabránilo rušeniu medzi jednotlivými bunkami pamäte, využil Samsung nevodivej vrstvy, z ktorej utvoril obal zabraňujúci rušeniu. Vďaka viacvrstvovému usporiadaniu majú disky vyššiu hustotu buniek, a teda aj vyššie kapacity.

Vďaka hardvérovej ochrane pamäte pred rušením sú V-NAND disky rýchlejšie. Oproti bežným SSD totiž nemusia pri zápise vykonávať zložité algoritmy pre odstránenie chýb z rušenia, ale sú proti nemu prirodzene imúnne. Vďaka tomuto zjednodušeniu dochádza tiež ku až 45% úspore spotreby oproti diskom so štandardnou 2D štruktúrou. Nižšíe elektrické napätie potom zvyšuje celkovú odolnosť disku a predlžuje jeho životnosť.

Samsung V-NAND SSD 850 Evo

Vľavo SSD Samsung 850 Evo, vpravo HDD Toshiba so 7200 rpm

Častou požiadavkou zákazníkov býva tiež klasický HDD, ale s rýchlosťou 7200 otáčok. Na snímke vyššie však môžeme vidieť, že ani vyššie otáčky u klasického disku sa zďaleka nevyrovnajú rýchlosti SSD. Vľavo vidíme hodnoty testovaného SSD od Samsungu, zatiaľ čo vpravo je pre porovnanie klasický HDD Toshiba so 7200 rpm. Rozdiel je priepastný, a to nielen v nameraných hodnotách, ale aj pri bežnom každodennom používaní.

<pPokiaľ si od nás objednáte výmenu či doplnenie o SSD disk, nemusíte sa už obávať o jeho opotrebenia a vlastnosti. Viete, že vám dodávame úplne nové disky uvedeného typu, ktoré sú rýchle, energeticky efektívne a spoľahlivé. Vyberte si notebook Dell Latitude s výmenou disku za nové SSD.
Repasované notebooky s možnosťou
výmeny či doplnenia nového SSD